AKADEMICKI KLUB MORSKI w GDAŃSKU
AKADEMICKI KLUB MORSKI w GDAŃSKU

... od 1931 r.
Statut Akademickiego Klubu Morskiego Gdańsk
STATUT
AKADEMICKIEGO KLUBU MORSKIEGO GDAŃSK
(tekst ujednolicony, zatwierdzony na Walnym Zebraniu 07.04.2018)
Rozdział I
Postanowienia ogólne
§1
- Stowarzyszenie nosi nazwę Akademicki Klub Morski Gdańsk, w skrócie AKM Gdańsk i jest zwane dalej Klubem.
- W kontaktach z zagranicą obok nazwy polskiej Klub używa nazwy w języku angielskim Academic Yacht Club Gdańsk w skrócie AYC Gdańsk.
§2
Klub działa zgodnie z niniejszym Statutem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. Dopuszcza się działalność Klubu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
§3
Siedzibą Klubu jest Gdańsk.
§4
Klub jest stowarzyszeniem zarejestrowanym i posiada osobowość prawną.
§5
Klub może być członkiem krajowych i zagranicznych organizacji o podobnym profilu działania.
§6
- Klub używa historycznych znaków AZM korzystających z ochrony prawnej:
- proporca - w kształcie trójkąta, koloru ciemnoniebieskiego z czarnym krzyżem na tle białego krzyża wg wzoru jak w załączniku nr 1;
- godła - stylizowanego orła morskiego z niebieską flagą i czarną kotwicą, wg wzoru jak w załączniku nr 2;
- bandery - w kształcie prostokąta koloru ciemno niebieskiego z czarnym krzyżem na tle białego krzyża z godłem klubu umieszczonym w górnym lewym rogu wg wzoru jak w załączniku nr 3.
- Jachty Klubu podnoszą flagę państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej zwaną banderą
- Bandera Klubu jest podnoszona wraz z Banderą Państwową na przystani klubowej z okazji świąt państwowych lub ważnych uroczystości klubowych.
- Klub używa pieczęci okrągłej z godłem AZM w środku i napisem na obwodzie: „Akademicki Klub Morski Gdańsk” oraz pieczęci podłużnej imiennej o treści Akademicki Klub Morski Gdańsk z adresem Klubu, nr KRS i nr NIP.
Rozdział II
Cel i środki działania
§7
Celem Klubu jest rozwijanie i upowszechnianie kultury fizycznej w zakresie sportów żeglarskich, motorowodnych i turystyki wodnej szczególnie wśród społeczności akademickiej.
Cel Klubu jest również rozwój i krzewienie w społeczeństwie zainteresowania działalnością człowieka na morzu włączając w to także kulturę marynistyczną. Traktując zagadnienia morskie z punktu widzenia społecznego pragniemy wpajać idee pracy na morzu jako skoncentrowanie wysiłków na rzecz dobra ogółu, którego racje winny stać ponad dążeniami poszczególnych grup i jednostek.
Klub podtrzymuje tradycje narodowe poprzez nawiązywanie do wieloletniej historii naszych poprzedników - powstałego 1932 roku w Gdańsku Akademickiego Związku Morskiego a szczególnie Oddziału Gdańsk AZM-u, przekształconego po jego likwidacji w 1948 roku kolejno w: Sekcję Żeglarską AZS przy Politechnice Gdańskiej, Klub Morski AZS przy PG, Akademicki Klubu Morski AZS i ZSP i obecnie działający AKM Gdańsk
§8
Klub realizuje swoje cele przez:
- organizowanie zawodów oraz imprez sportowych i rekreacyjnych;
- organizowanie wydarzeń kulturalnych, prowadzenie działalności wydawniczej, organizacji przeglądów i festiwali muzycznych, uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych związanych z morzem;
- działalność wychowawczą i popularyzatorską;
- organizowanie ćwiczeń fizycznych z zakresu sportu i rekreacji;
- wspieranie swoich członków w działaniach na rzecz propagowania sportu żeglarskiego i motorowodnego oraz tego typu turystyki wśród społeczności ze szczególnym uwzględnieniem środowisk akademickich;
- tworzenie i utrzymywanie odpowiedniej bazy technicznej umożliwiającej działalność żeglarską, a w szczególności przystani żeglarskich;
- współpracę z władzami szkół wyższych, a szczególnie z Politechniką Gdańską., samorządami studenckimi oraz z jednostkami organizacyjnymi uczelni zajmującymi się problemami kultury fizycznej, wychowania morskiego i ochrony środowiska;
- współpracę z instytucjami państwowymi, organizacjami społecznymi, administracją rządową i samorządową, związkami sportowymi oraz innymi osobami fizycznymi i prawnymi działającymi w zakresie objętym celami Klubu;
- rozwijanie współpracy z organizacjami żeglarskimi;
- prowadzenie działalności gospodarczej
- przeznaczanie przychodów na działalność statutową
Rozdział III
Członkowie, ich prawa i obowiązki
§9
- Klub zrzesza osoby fizyczne.
- Członkowie Klubu dzielą się na:
- członków zwyczajnych;
- członków wspierających;
- członków honorowych.
- Członkami zwyczajnymi Klubu mogą być studenci, absolwenci i pracownicy szkół wyższych oraz inne osoby fizyczne. Wszyscy kandydujący do członkostwa w Klubie składają pisemny wniosek wraz z rekomendacją co najmniej dwóch zwyczajnych członków Klubu, których staż klubowym jest minimum 3 letni.
- Występujący o status członka Klubu składa do zarządu klubu pisemny wniosek na druku – Deklaracja Członkowska. Decyzję o przyjęciu podejmuje Zarząd Klubu na podstawie uchwalonego Regulaminu przyjęcia członka zwyczajnego.
- Członkami wspierającymi mogą być osoby fizyczne i prawne. Formę i rodzaj wspierania Klubu członkowie wspierający ustalają z Zarządem Klubu, który podejmuje w tej kwestii stosowną uchwałę.
- Członkami honorowymi mogą być osoby fizyczne. Godność członka honorowego nadaje Walne Zebranie na wniosek zarządu lub co najmniej 10 członków zwyczajnych.
§10
Członkowie zwyczajni i honorowi mają prawo do:
- czynnego i biernego prawa wyborczego do władz Klubu;
- zgłaszania postulatów i wniosków do władz Klubu we wszystkich sprawach dotyczących celów i zadań Klubu oraz funkcjonowania jego władz i organów;
- korzystania z wyposażenia Klubu w zakresie działalności statutowej
- postoju jednego jachtu, którego są właścicielem lub armatorem
- noszenia odznaki Klubu i używania proporca Klubu na swoim jachcie,
- korzystania z urlopu w członkostwie Klubu z ważnych powodów po złożeniu pisemnego wniosku i uzyskaniu zgody zarządu Klubu. W okresie urlopowym następuje zawieszenie praw i obowiązków członkowskich.
§11
Członkowie wspierający posiadają prawa członków zwyczajnych z wyjątkiem czynnego i biernego prawa wyborczego.
§12
Członkowie honorowi zwolnieni są z opłacania składek członkowskich oraz wszelkich prac na rzecz Klubu.
§13
Obowiązki członków klubu:
Członkowie Klubu mają obowiązek:
- chronić dobre imię Klubu;
- przestrzegać postanowień niniejszego Statutu oraz innych przepisów regulujących funkcjonowanie Klubu;
- aktywnie uczestniczyć w realizacji celów statutowych Klubu;
- regularnie płacić składki członkowskie
- wypełniać zobowiązania nakładane przez Walne Zebranie
§14
- Członkostwo Klubu ustaje w przypadku:
- rozwiązania Klubu;
- dobrowolnego wystąpienia zgłoszonego na piśmie Zarządowi Klubu po uregulowaniu wszystkich zobowiązań wobec Klubu;
- skreślenia z listy członków z powodu niepłacenia składek członkowskich przez okres dłuższy niż 6 miesięcy lub uchwałą Zarządu Klubu w przypadku nieuregulowania innych uchwalonych przez Walne Zebranie zobowiązań wobec Klubu;
- wykluczenia decyzją Zarządu Klubu za działanie na szkodę Klubu lub nieprzestrzeganie Statutu Klubu;
- wykluczenia na podstawie prawomocnego orzeczenia Sądu Koleżeńskiego.
- Decyzja o wykluczeniu musi zawierać pisemne uzasadnienie wydane Zainteresowanemu w ciągu 2 tygodni od daty wydania decyzji. Uzasadnienie dostarczane jest zainteresowanemu poleconą przesyłką pocztową.
- Od decyzji Zarządu, z wyłączeniem decyzji podjętej na podstawie punktu 3 niniejszego paragrafu, przysługuje odwołanie się Zainteresowanego do najbliższego Walnego Zebrania. Odwołanie należy złożyć do Zarządu Klubu lub Sądu Koleżeńskiego w ciągu dwóch tygodni od daty otrzymania przez Zainteresowanego pisemnego uzasadnienia. Decyzja Walnego Zebrania jest ostateczna.
- Do czasu rozpatrzenia wniesionego odwołania, o którym mowa w ust. 2, przez Walne Zebranie, decyzja Zarządu o wykluczeniu członka klubu powoduje zawieszenie jego praw członkowskich, wymienionych w § 10 statutu z wyłączeniem punktów 3 i 4
Rozdział IV
Władze Klubu
§15
- Władzami Klubu są:
- Walne Zebranie Członków Akademickiego Klubu Morskiego;
- Zarząd Klubu;
- Komisja Rewizyjna;
- Sąd Koleżeński.
- Kadencja Władz Klubu trwa 4 (cztery) lata.
- Członkowie Władz Klubu pełnią swoje funkcje społecznie. Do prowadzenia określonych spraw Klub może zatrudniać pracowników.
- Jeżeli postanowienia Statutu nie stanowią inaczej, uchwały Władz Klubu zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania. Tak przyjęte uchwały obowiązują wszystkich członków Klubu.
- Jeżeli w pierwszym terminie na posiedzeniu danego organu władzy nie uczestniczy co najmniej połowa liczby jego członków, wówczas w drugim terminie posiedzenia uchwały mogą być podjęte większością głosów oddanych przez członków obecnych. Drugi termin powinien być podany w zawiadomieniu o posiedzeniu i nie może być wyznaczony wcześniej niż po upływie co najmniej pół godziny od pierwszego terminu.
§16
Walne Zebranie.
- Walne Zebranie jest najwyższą władzą Klubu.
- Walne Zebranie może być Zwyczajne lub Nadzwyczajne.
- Zwyczajne Walne Zebranie zwołuje Zarząd Klubu co najmniej raz na dwanaście miesięcy, powiadamiając członków Klubu co najmniej 14 dni przed terminem rozpoczęcia obrad o terminie, miejscu i propozycji porządku obrad.
- W Walnym Zebraniu w pierwszym terminie powinna uczestniczyć co najmniej połowa członków Klubu uprawnionych do głosowania, w drugim terminie może ono skutecznie podejmować uchwały bez względu na ilość uczestników.
- Zarząd Klubu zobowiązany jest zwołać Zwyczajne Walne Zebranie nie później niż 5 miesięcy po upływie roku. Raz na cztery lata Zwyczajne Walne Zebranie spełnia również rolę Zebrania Wyborczego.
- W przypadku, gdy Zarząd Klubu nie zwoła Walnego Zebrania w czasie określonym w niniejszym Statucie zostanie ono niezwłocznie zwołane przez Komisję Rewizyjną Klubu.
- Nadzwyczajne Walne Zebranie zwołuje Zarząd Klubu na podstawie:
1) uchwały Zarządu Klubu lub Komisji Rewizyjnej na jej pisemny wniosek;
2) wniosku co najmniej 30% liczby członków zwyczajnych Klubu. - Nadzwyczajne Walne Zebranie zwoływane jest w terminie 30 dni od daty zgłoszenia wniosku i obraduje nad sprawami, dla których zostało zwołane.
- Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów z zastrzeżeniem wypadków określonych w niniejszym Statucie.
- W Walnym Zebraniu Członków uczestniczą:
1) z głosem stanowiącym - członkowie zwyczajni i honorowi;
2) z głosem doradczym - członkowie wspierający i zaproszeni goście.
§17
Do kompetencji Walnego Zebrania należy:
- uchwalanie programu działania i zatwierdzanie projektu budżetu Klubu;
- rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego Klubu;
- dokonywanie oceny działania Klubu oraz podejmowanie uchwał w przedmiocie rozpatrzenia i zatwierdzenia bilansu, rachunku zysków i strat za rok ubiegły oraz udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi;
- wybór Komandora, Zarządu Klubu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego;
- rozpatrywanie wniosków zgłoszonych na Walnym Zebraniu;
- uchwalanie Statutu oraz zmian do Statutu;
- podejmowanie uchwały o rozwiązaniu Klubu;
- podejmowanie uchwał o nabywaniu i zbywaniu nieruchomości;
- podejmowanie uchwał o przeznaczeniu wypracowanego zysku lub pokryciu uzyskanej straty.
- nadawanie godności Członka Honorowego;
- rozpatrywanie odwołań członkowskich;
- uchwalanie wysokości składek członkowskich, dodatkowych członkowskich świadczeń na rzecz Klubu oraz opłat przystaniowych za jachty wymienione w paragrafie 10 punkt 4.
- Zatwierdzanie „Regulaminu przyjęcia członka zwyczajnego” przedstawianego przez Zarząd Klubu
§18
Zarząd Klubu.
- Zarząd Klubu jest organem wykonawczym Klubu.
- W skład Zarządu wchodzą z wyboru w tajnym głosowaniu na Walnym Zebraniu:
- Komandor,
- 4 - 5 członków.
§19
Do kompetencji Zarządu Klubu należy kierowanie całokształtem działalności Klubu, a w szczególności:
- wykonywanie uchwał Walnego Zebrania;
- reprezentowanie Klubu na zewnątrz;
- realizacja zadań statutowych Klubu, przygotowywanie programów działania oraz projektu budżetu i ich realizacja po uchwaleniu przez Walne Zebranie;
- przyjmowanie, skreślanie i nagradzanie członków Klubu;
- nadzorowanie działalności gospodarczej prowadzonej przez Klub;
- administrowanie i dysponowanie funduszami Klubu;
- powoływanie i rozwiązywanie wewnętrznych jednostek gospodarczych Klubu;
- zawieranie i rozwiązywanie umów o pracę z pracownikami Klubu;
- ustalanie przepisów i regulaminów wewnętrznych.
§ 20
- Zarząd Klubu odbywa posiedzenia w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż raz na dwa miesiące.
- Decyzje Zarządu Klubu podejmowane są w formie uchwał. W przypadku równej ilości głosów decyduje głos Komandora.
- Na posiedzeniu konstytucyjnym Zarząd wybiera spośród członków wicekomandora do spraw finansowych i sekretarza Klubu oraz przydziela obowiązki poszczególnym członkom zarządu.
- Wicekomandor zastępuje Komandora Klubu w przypadku jego nieobecności.
- Zarząd Klubu może dla usprawnienia działania powołać Komisje Zarządu, w skład których wchodzą członkowie Klubu.
- W posiedzeniach Zarządu Klubu mogą uczestniczyć z głosem doradczym zaproszeni goście.
- Posiedzenie Zarządu Klubu zwołuje Komandor lub inny upoważniony przez niego członek Zarządu.
- Członek Zarządu Klubu, który kolejno trzykrotnie bez usprawiedliwienia nie uczestniczy w posiedzeniach Zarządu może być zawieszony w obowiązkach członka Zarządu do najbliższego Walnego Zebrania.
§ 21
Komisja Rewizyjna.
- Komisja Rewizyjna jest wewnętrznym organem kontrolującym działalność Klubu.
- Komisja Rewizyjna składa się z Przewodniczącego i 2 do 4 członków, wybranych przez Walne Zebranie. Komisja ustala w swoim gronie podział funkcji.
- W skład Komisji Rewizyjnej nie mogą wchodzić członkowie Zarządu Klubu i pracownicy Klubu.
- Członkowie Komisji Rewizyjnej mogą brać udział z głosem doradczym w posiedzeniach władz Klubu.
- Szczegółowy tryb pracy Komisji Rewizyjnej określa regulamin uchwalony przez Komisję.
- Do zadań Komisji Rewizyjnej należy:
- kontrolowanie całokształtu działalności Klubu ze szczególnym uwzględnieniem działalności finansowo-gospodarczej i bieżącej pracy Zarządu Klubu;
- przedkładanie Zarządowi Klubu wniosków i zaleceń wynikających z przeprowadzonej kontroli;
- składanie sprawozdań na Walnym Zebraniu oraz występowanie z wnioskami w sprawie udzielania absolutorium ustępującemu Zarządowi Klubu lub skwitowania działalności Zarządu za okres sprawozdawczy.
- występowanie z wnioskiem o zwołanie Walnego Zebrania.
§ 22
Sąd Koleżeński.
- Sąd Koleżeński Klubu rozpatruje przewinienia koleżeńskie dotyczące członków Klubu.
- Sąd Koleżeński Klubu składa się z Przewodniczącego i 2-4 członków, wybranych przez Walne Zebranie w głosowaniu tajnym. Sąd Koleżeński wybiera ze swojego grona przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza.
- Od orzeczeń Sądu Koleżeńskiego przysługuje prawo złożenia odwołania do Walnego Zebrania Członków.
- Tryb pracy Sądu Koleżeńskiego określa regulamin uchwalony przez Sąd Koleżeński.
- Do zadań Sądu Koleżeńskiego należy:
1) rozpoznawanie przewinień koleżeńskich w pierwszej instancji i wydawanie orzeczeń w tych sprawach;
2) składanie sprawozdań z działalności Walnemu Zebraniu.
§23
- W przypadku powstania vacatu w trakcie trwania kadencji w składzie władz Klubu przysługuje im prawo kooptacji pod warunkiem, że liczba dokooptowanych do składu danej władzy nie będzie większa niż 1/3 składu pierwotnego.
- Osoby dokooptowane nie mogą pełnić funkcji przewodniczącego danego organu władzy.
- W przypadku ubycia ze składu władz liczby większej od 1/3 należy zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie które wybierze nowych członków na wszystkie miejsca zwolnione przez osoby uprzednio wybrane.
§ 24
Jednostki organizacyjne Klubu.
- Do realizacji zadań statutowych Klub może powoływać wewnętrzne jednostki organizacyjne, którymi mogą być sekcje specjalistyczne lub zakłady działalności gospodarczej.
- Jednostki te działają w oparciu o odrębne regulaminy, pod warunkiem ich zgodności ze Statutem Klubu.
- Sekcje specjalistyczne powołuje Zarząd Klubu na wniosek minimum 10 członków Klubu tworzących sekcję.
- Rozwiązanie sekcji specjalistycznej następuje na podstawie uchwały Walnego zebrania na wniosek Zarządu Klubu lub na wniosek co najmniej połowy członków sekcji.
- Regulamin działania sekcji specjalistycznej zatwierdza Walne Zebranie na wniosek Zarządu Klubu.
- Zakłady działalności gospodarczej i ich zarządy powołuje i rozwiązuje Zarząd Klubu.
- W poszczególnych jednostkach wewnętrznych muszą działać zgodne z regulaminem zarządu tych jednostek, które:
1) kierują działalnością jednostek;
2) realizują zadania regulaminowe, dla których zostały powołane;
3) podejmują decyzje nie zastrzeżone do kompetencji władz Klubu.
§ 25
Klub może prowadzić działalność gospodarcza w zakresie:
- Działalności obiektów sportowych
- Działalności obiektów służących poprawie kondycji fizycznej
- Działalności klubów sportowych
- Wypożyczaniu i dzierżawie środków transportu wodnego
- Wypożyczaniu i dzierżawie sprzętu rekreacyjnego i sportowego
- Naprawie i konserwacji statków i łodzi
- Działalności rozrywkowej i rekreacyjnej
- Pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej
- Pozostałej działalności związanej ze sportem
- Działalności w zakresie edukacji (poza szkolne formy edukacji związane głównie ze sportem i rekreacją)
- Działalności pozostałych organizacji członkowskich , gdzie indziej niesklasyfikowanych
Rozdział V
Nagrody i Kary
§ 26
Za wybitne osiągnięcia sportowe, ofiarną i wydajną pracę dla Klubu Zarząd ma prawo przyznawać członkom Klubu wyróżnienia:
-
1) pochwały, dyplomy, nagrody;
2) wnioskować do Walnego Zebrania o nadanie członkostwa honorowego;
3) Zarząd Klubu może wystąpić do władz państwowych oraz innych organizacji o przyznanie nagród i odznaczeń ustanowionych odrębnymi przepisami.
§ 27
- Nieprzestrzeganie postanowień statutu i regulaminów Klubu, naruszanie zasad współżycia społecznego, działanie na szkodę Klubu stanowi przewinienie koleżeńskie.
- Sprawy przewinień koleżeńskich rozpatruje Sąd Koleżeński. Może on wymierzyć następujące kary:
- upomnienie;
- nagana;
- zawieszenie w prawach członkowskich;
- zakaz pełnienia funkcji we władzach Klubu na czas określony;
- wykluczenie z grona członków Klubu.
Rozdział VI
Majątek i Fundusze Klubu
§ 28
- Na majątek Klubu składają się nieruchomości, ruchomości i fundusze.
- Majątek Klubu powstaje z:
- składek członkowskich i innych opłat członkowskich;
- darowizn, spadków, subwencji i dotacji;
- wpływów z działalności gospodarczej;
- wpływów z działalności statutowej;
- udziałów majątkowych;
- innych wpływów.
- Klub może zarządzać majątkiem trwałym i nietrwałym przekazanym mu w użytkowanie przez inne instytucje, stowarzyszenia lub osoby fizyczne. Zbywanie tego majątku wymaga zgody przekazujących instytucji, stowarzyszeń lub osób.
§ 29
Dla ważności oświadczeń woli lub dokumentów dotyczących praw i obowiązków majątkowych Klubu oraz innych dokumentów finansowych wymagane jest współdziałanie Komandora Klubu i jednego z dwóch upoważnionych członków Zarządu Klubu lub dwóch upoważnionych członków Zarządu Klubu działających łącznie. Upoważnionych desygnuje Zarząd Klubu prawomocną uchwałą.
§ 30
Zabrania się:
- udzielania pożyczek lub zabezpieczenia zobowiązań majątkiem organizacji w stosunku do jej członków, członków organów lub pracowników oraz osób, z którymi pracownicy pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo są związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli zwanych dalej „osobami bliskimi”;
- przekazywania ich majątku na rzecz członków, członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, w szczególności jeżeli przekazanie to następuje bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach;
- wykorzystywaniu majątku na rzecz członków, członków organów lub pracowników oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, chyba ze to wykorzystanie bezpośrednio wynika ze statutowego celu stowarzyszenia;
- zakupu na szczególnych zasadach towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie organizacji, członkowie jej organów lub pracownicy oraz ich osoby bliskie.
Rozdział VII
Zmiana Statutu i Rozwiązanie Klubu
§ 31
- Zmiana Statutu lub rozwiązanie Klubu może nastąpić na mocy uchwały Walnego Zebrania Członków, podjętej większością 2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy osób uprawnionych do głosowania.
- Wnioski w sprawie zmiany statutu lub rozwiązania Klubu mogą być rozpatrywane jedynie w przypadku umieszczenia ich w zawiadomieniu o Walnym Zebraniu.
§ 32
Uchwała o rozwiązaniu się Klubu określa sposób likwidacji, likwidatora i cel na jaki przeznaczony zostanie majątek Klubu. Wyjątek stanowi majątek powierzony, który przechodzi na rzecz jego właścicieli. Uchwała o przeznaczeniu majątku podlega zatwierdzeniu przez władzę rejestrującą.
§ 33
Zmiana statutu nie skutkuje odwołaniem władz Klubu. Kadencja Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego kończy się z godnie z uchwała podjętą na ostatnim Sprawozdawczo – wyborczym Walnym Zebraniu.Integralną część Statutu stanowią załączniki:
- nr 1 - wzór proporca klubowego;
- nr 2 - wzór godła Klubu;
- nr 3 - wzór bandery Klubu.
Niniejszy Statut Akademickiego Klubu Morskiego Gdańsk zawierający 33 (trzydzieści trzy) paragrafy został uchwalony na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Akademickiego Klubu Morskiego Gdańsk w dniu 07 kwietnia 2018 roku.
Komandor Klubu | Wicekomandor Klubu | |
Wacław Liskiewicz | Jakub Marjański |
Zatwierdzony decyzją KRS w dniu 29 sierpnia 2018 roku.
Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl