AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
322721 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista pięciu ostatnio opublikowanych ogłoszeń AKM
   

2022-09-21   Płyta betonowa
     

Zarząd informuje, że w związku z planowamnym remontem płyty betonowej na przełomie 2022/2023 nie będzie możliwości wystawienia jachtów o T > 1,60 - 1,65 na terenie przystani klubowej. Prowadzimy rozmowy z COSA AZS o mozliwosci wykorzystania ich terenu. Do 16 października armatorzy, których podstawy są skladowane na płycie betonowej są zobowiązani do ich usunięcia zgodnie z poleceniami bosmana. Planowany termin wystawiania jachtów  28 - 30 października. Plan postoju na lądzie będzie opublikowany na tydzień pzred terminem wystawiania.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-15   Odwołanie regat Dacron 70
     

Z uwagi na brak obsady sędziowskiej planowane na 24 - 25 września regaty Dacron 70 zostają odwolane.

Przepraszamy załogi, ktore złozyły już kwestionariusze zgłoszeń do regat. Zapewniamy, że w przyszłym roku nie dojdzie do takiej sytuacji i doroczny Dacron odbędzie się w planowanym terminie. Przepraszamy rownież za odwołanie regat Organizatorów Pucharu Bałtyku Południowego i Pucharu Zatoki Gdańskiej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-06   Prace na przystani
     

Prosimy pilnie członków Klubu i kandydatow na członków Klubu o pomoc bosmanom przy segregacji elementów betonowych, które posłużą do utwardzenia powierzchni ogolno dostępnego warsztatu zlokalizownego przy kontenerze biurowym na przystani klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-06   Miejsce i termin Walnego Zebrania
     

Zarząd informuje, ze Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2021 rok odbędzie sie w planowanym terminie tj. 10 września br. (sobota) w Gdańsku, w Szkole Podstawowej nr 19 na ulicy Emilii Hoene 6.

I termin Zebrania - godzina 16.00

II termin Zebrania - godzina 16.30

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-06   Materiały do Walnego zebrania
     

Materiały do "Walnego zebrania" (sprawozdanie zarządu wraz z załącznikami, sprawozdanie Komisji rewizyjnej), dostępne są po zalogowaniu w zakładce "STREFA KLUBOWICZA".

informację dodał: Administrator

2022-08-22   Zlot Dacron70
     

Zapraszamy na regaty Dacron70 i Błękitną wstęgę AKM

Poniżej linki do dokumentów:

informację dodał: Administrator

2022-07-28   Termin Walnego Zebrania
     

Informuję, że termin Walnego Zebrania Sprawozdaczego za 2021 3 kwartaly 2022 ustalono z Komisją Rewizyjną na sobotę -10 wrzesnia 2022. Materiały sprawozdawcze będą zamieszczane sukcesywnie przed Walnym Zebraniem w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-06-28   Podziękowania
     

W imieniu zarządu Klubu dziękuje Członkom Klubu i Rezydentom za udział w pracach przy budowie nowych stanowisk cumowniczych - Członkom KLubu kol. kol. "Petiemu" i Krzysztof z "BluesinA"- y, Krzysztofowi z "Jasnej Ciasnej", Marcinowi z "La Mer", Michalowi z "Lubusia", Piotrowi nabywającemu nowy jacht oraz Rezydentom: Grzegorzowi z "Blavinge", Józefowi z "Angeli", Markowi z "Marii", Jerzemu  z "Subisława", Romanowi z "Monisa". Szczególne podziekowania dla kol. Kazimierza z "Robina" - przede wszystkim za trud organizacji pracy, pomysł i nadzor. Oosbne podziekowania dla Barbary z "Jasnej Ciasnej" wspierającej dzialania KLubu już od dłuższego czasu. Na przyszlośc chciałbym zasugerować czlonkom Klubu, aby brali przyklad z Rezydentów, ktorzy potrafili dojechać specjalnie do pracy  na apel KLubu

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-06-21   Prace na przystani
     

Zaplanowalismy zakończenie prac przy stanowiskach postojowych na "jeziorku" w dniach od 23  do 26 czerwca (od czwartku do niedzieli). Prosimy czlonków Klubu, a zwłaszcza kandydatow na czlonkow Klubu o udzial w tych pracach w miarę możliwości czasowych. Zwracamy sie rownież do Rezydentów o wsparcie naszych działań. Musimy zakończyc prace przy minimum 4 stanowiskach cumowniczych z uwagi na konieczność ustawienia nowych jednoistek na stałych miejscach cumowniczych. Pojemność przytstani jest wyczerpana a kilka jednostek cumuje w tymczasowych miejscach postoju. W następnych dniach na teren przystani wracają jachty, ktore dotychczas byly  w remontach poza przystanią klubową i muszą nastąpić przebazowania kilku jednostek. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w tej sytuacji w prace klubowe. Pracami będzie kierował kol. Koterwa.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-06-14   Zakaz ladowania samochodów elektrycznych
     

N aterenie przystni obowiązuje od 14 czerwca aż do odwolania zakaz ladowania samochodow elektrycznych i hybrydowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-27   "Sztafeta Pokoleń"
     

24 maja w Dworze Artusa w obecności Marszałka Województwa Mieczyslawa Struka, Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i Prezesa PoZŻ Boguslawa Witkowskiego zainugurowano obchody 100-lecia powstanai Polskiego Związku Żeglarskiego pod nazwą "Sztafeta pokoleń". Na uroczystości uhonorowano medalem Marszalka Wojewodztwa Pomorskiego trzy Kluby: Polski Klub Morski I Chojnicki Klub Żeglarski z okazji 100-lecia ich powstania oraz Akademicki Klub Morski z okazji 90-lecia powstania. Medal Marszalka "De nihilo nihil fit" wraz z listem gratulacyjnym dla naszego Klubu odebrał Komandor Klubu.

Na uroczystości odznaczenia i wyróznienia odebrali również członkowie naszego Klubu. Medal "Za szczegolne zasługi dla żeglarstwa pomorkiego" odebrał kol. Krzysztof Paul. Odznakami "Zasłuzony dla żeglarstwa pomorskiego" wyrózniono kol. kol. Kazimirza Koterwę i Jakuba Marjańskiego. Medalem Prezydenta Gdańska wyrózniono kol. Wacław Liskiewicza

Klubowe uroczystosci 90-lecia powstania Klubu zaplanowano na zakończenie sezonu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-24   Odchodzą starzy przyjaciele
     

Z głebokim żalem przekazuję wiadomość o odejściu na wieczną wachtę naszego Kolegi klubowego - popularnego "Gumy" Tadeusza Stachowicza - czynnego członka Klubu w latach 1958 - 1975. Absolwenta Wydzialu Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Żeglarstwo zaczynal na śródlądziu, potem żeglował w szczecińskim Jacht Klubie AZS - a stopien kapitański uzyskał już w AKM-ie. Żegnaj Przyjacielu - pewno spotkasz "tam - za horyzontem" wielu starych przyjacioł i kolegów. Pomyslnych wiatrów na niebieskim oceanie.

Tadeusza pożegnamy w poniedziałek 30 maja o godzinie 10.00 w Nowej Kaplicy Cmentarza na Srebrzysku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-24   Pożegnanie Leszka Ramczykowskiego
     

Leszka Ramczykowskiego pożegnamy w piątek 27 maja o godzinie 12.30 w Nowej Kaplicy Cmentarza na Srebrzysku. Leszku - pomyslnych wiatrow na tym innym oceanie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-23   Na wieczną wachtę....
     

Na wieczną wachtę odszedł dzisiaj nasz kolega klubowy Leszek Ramczykowski. Skladamy kondolencje Rodzinie i Jego najbliższym Kolegom spod żagli. Informacje o pogrzebie podamy w najbliższym czasie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-20   ZAPROSZENIE
     

GDAŃSKA FEDERACJA ŻEGLARSKA

ZAPRASZA 28 maja 2022 na

GDAŃSKIE OTWARCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO

Proponujemy wszystkim chętnym, żeglarzom i motorowodniakom wspólny rejs po wodach Wisły Śmiałej i Martwej Wisły.

POKAŻMY naszą  JEDNOŚĆ!

PROGRAM

 1. 12.00-12.30 Spotykamy się na akwenie Wisły Śmiałej, na wysokości Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.
 2. Kierujemy się w stronę Przegaliny
 3. O 13.00 przepływamy most w Sobieszewie.
 4. Płyniemy ok. 45 minut i zawracamy, by o 14.30 przepłynąć most w Sobieszewie w kierunku zachodnim.
 5. Po dopłynięciu do ujścia Wisły Śmiałej następuje rozproszenie flotylli i dalsze świętowanie w mniejszych grupach.

 

          ŻYCZYMY RADOSNEGO PŁYWANIA I DOBREJ ZABAWY.

       ZAPRASZAMY -  DOŁĄCZAJCIE SIĘ DO PARADY NA KAŻDYM ETAPIE

informację dodał: Administrator

2022-05-17   Zdjęcia z rozpoczęcia sezonu już są w naszej galerii
     

Zdjęcia z rozpoczęcia sezonu już są w naszej galerii wystarczy kliknąć na ten tekst.

informację dodał: Administrator

2022-05-10   Wyniki klubowych regat otwarcia sezonu 2022.
     

Wyniki są już dostępne na naszej stronie.Wystarczy kliknąć na ten tekst

informację dodał: Administrator

2022-05-06   Zawiadomienie o IX Wiosennych Regatach Otwarcia Sezonu AKM
     

Poniżej znajdują się linki do dokumentów:

informację dodał: Administrator

2022-05-04   Porządki
     

Zapraszamy Członkow  klubu i Rezydentow do pomocy bosmanowi w porządkowaniu terenu przed otwarciem sezonu  od czwartku do soboty. Na terenie zalegają jeszcze podstawy do jachtow, smieci po wysokiej wodzie i pozostaje upporządkowanie Horzelowiska. Z góry dziękujemy za pomoc.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-03   Otwarcie sezonu 2022
     

Zapraszamy n aoywarcie sezonu nawigacyjnego 2022 w dniu 08 maja - niedziela - o godzinie 16.00. Start do Dorocznych Regat Otwarcia Sezonu odbędzie sie o godzinie 10.00. Instrukcja żeglugi będzie opublkowana na stronie klubowej w  dniu 6 maja. Przepraszama za opóźnione podanie termminuu otwarcia , ale wynika to z nałożenia się wielu uroczytsości związanych ze stuleciem Polskiego Związku Żeglarskiego i stuleciem kilku klubów w tym PKM-u.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-26   Porządkowanie przystani
     

Zapraszamy Czlonkow Klubu i Rezydentow na przystań w dniu 29 kwietnia do porządkowanai przystani po wodowaniu - skladowanie podstaw, porządki na terenie, roxzstawienie sprzętu na Horzelowisku itp.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-22   Wodowanie
     

Prosimy zwrócić uwage na plany wodowania. W sobote 23 skończymy z całą pewnością wodowac jachty do linii dzieląca Angelę od Laimy i po drugiej stronie drogi na linii dzielącej Okeana od Bluebirda i Dericka od Sajno. Spoza tej linii może byc zwodowana jeszcze Sikorka. Prosimy jednak armatorow pierwszych wodowań z ustawienia "4" stojących na trawie o pobyt na przystani, gdyż przy ewentualnym sprawnym wodowaniu część tych jachtow może zejść na wodę w sobotę. W ustawieniach 1 - 3 dodatkowy czas zabierze ustawianie ciężkich podstaw.na okres letni.Prosimy armatorow o wyrozumiałość. Samochody prosimy parkować z godnie z oznaczonymi miejscami i w uzgodnieniu z Bosmanami - konieczne rano, prawdopodobnie, miejsce dla dźwigu przy bramie - założenie dodatkowej przeciwwagi. Do wieczora w piątek prosimy usunąć samochody  poza wyznaczoną linię. Pozostają w mocy przepisy bezpieczeństwa z lat poprzednich dotyczące obsługi pasów i kierowania wodowaniem.

 o

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-22   Plan pracy dźwigu podczas wodowania
     

Na załączonych planach znajduje się kolejność wodowania jachtów. Duże numery oznaczają kolejne ustawienia dzwigu przełamane przez kolejność wodowania jednostek, która obowiązuje w ramach danego ustawienia.

informację dodał: Administrator

2022-04-20   Wodowanie
     

Potwierdzamy termin wodowania: 23 (sobota) jachty stojące na terenach zielonych, 24 (niedziela) jachty na płycie betonowej i prawdopodobnie część jachtów w pobliżu bosmanki i kontenerów. Opłaty za wodowanie jachtu będą podane w piątek z uwagi na prowadzone negocjacje dotyczące stawek za  pracę dźwigu i dojazdy. Kolejność wodowania podana będzie w piątek na stronie klubowej. Pierwsze ustawienie dźwigu przy pochylni do wodowania dwóch stalowych jachtów. Opłaty za wodowanie prosimy wpłacać u p. Ewy na przystani lub do bosmana Klubu. Nie jest mozliwa płatnośc przelewem. Tak jak w ubiegłym roku prosimy o pobyt na przystani tylko armatorow, których jachty będa wodowane o określonych godzinach i dniach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-12   Przygotowania do wodowania
     

Wodowanie jachtow zaplanowano na 23 i 24 kwietnia. Do 22 kwietnia musimy przygotowac przystań do postoju jednostek na wodzie. Konieczne jest zwodowanie Y-bomów, przygotowanie nabrzeża faszynowego, posprzątanie przystani. Zapraszamy na przystan  wpiatek 15 kwietnia do wodowania Y-bomów. Prosimy Czlonkow KLubu i Rezydentow o zgłaszanie się do bomana  w dniach poświątecznych do pomocy przy przygotowaniu przystani do wodowania.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-06   Porządki
     

Zakońcyliśmy wyrównywanie terenu pomiędzy bramą a nabrzeżem faszynowym. przy nabrzeżu chcemy zrobic kilka stanowisk cumowniczych. Teren o szeokości okło 10 m od nabrzeża, będzie pokryty czarnoziemem i obsiany trawą. Czarnoziem już jest na przystanipozostaje rorzucenie go i zagrabienie. Na sobotę  i niedzielę prosilibysmy o pomoc przy tej robocie. Zapraszamy Członkow Klubu i Rezydentow do pomocy. Spotkajmy sie w te dwa dni na przystani. Gdyby nie starczyło grabi i łopat to jeszcze są Y-bomy do ustawienia. Do zobaczenia.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-30   Kondolencje
     

Zmarła Krystyna Szymanek żona naszego Kolegi klubowegfo Czarka Szymanka. Plywala wiele lat na "Pannie Radosnej". W imieniu Koleżanek i Kolegów Klubowych skladam kondolencje.. Pozostanie w naszej pamięci.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-22   Ograniczenia parametrów jednostek
     

Z uwagi na częste wymienianie przez Członków Klubu posiadanych jednostek na większe informujemy, że z uwagi na:

 • parametry hydrotechniczne przystani,
 • stan techniczny nabrzeży,
 • skończoną pojemność przystani
 • konieczność zapewnienia bezpiecznej pracy urzadzeń dźwigowych

nie będziemy w stanie zapewnić miejsc postojowych dla jednostek przekraczających jeden z podanych parametrów:

 • LOA do 10,0 m
 • B  do 3,00 m
 • T  do 1,60 m
 • Wypormność do 10,0 ton

Wymiana jednostki jest uwarunkowana opuszczeniem przystani przez poprzednio używaną jednostkę.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-08   Wznowienie umów rezydenckich
     

Z uwagi na zbliżający się termin wodowania przypominamy rezydentom o konieczności skladania wnioskow o przedłużenie umów na postój jednostek w sezonie nawigacyjnym. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc postojowych dla jachtów z duzym zanurzeniem i długości przekraczającej 9,00 metrow przewidujemy ograniczenie mozliwości postoju na wodzie dla tego typu jednostek. Wnioski nalezy składac u bosmana przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-03   Wzrost stawek opłat portowych
     

Przypominamy że z dniem 01 maja 2022 wzrastają opłaty portowe dla rezydentów o 5.00 PLN / m LOA. Prosimy przed wodowaniem skorygować wpłaty.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-03   w intencji Piotrka Woźniaka
     

W niedzielę 6 marca w kościele w Sobowidzu o godzinie 08.00 odprawiona będzie msza w intencji Piotrka Woźniaka. Zapraszamy do uczestnictwa przyjaciół Krzysztofa i kolegow klubowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-02-07   Uroczystości żałobne
     

Msza pożegnalna Piotrka Woźniaka odbędzie się w piątek 11 lutego o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem św. Rodziny na Stogach. Pogrzeb o godzinie 13.00 na cmentarzu na  Łostowicach - Kaplica nr 2.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-02-03   Kondolencje
     

W imieniu Koleżanek i Kolegów z naszego Klubu składam najszczersze kondolencje naszemu Koledze Krzyśkowi Woźniakowi z powodu tragicznej śmierci Jego syna Piotrka. Krzysiu łączymy sie z Tobą w bólu i żalu po utracie Piotrka. Będziemy Go pamietać takiego jak ostanio spotkaliśmy się na przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-01-10   Stawki opłat portowych
     

Uchwałą Zarządu  Klubu z dniem 01 maja 2022 roku stawki opłat portowych dla Rezydentów wrastają o 5,00 PLN na m.LOA.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-12-24   Czas świąteczny
     

Składamy Koleżankom i Kolegom oraz sympatykom Klubu najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. W 2022 roku życzymy nowych, pięknych, bezpiecznych i dalekich rejsów oraz miłych spotkań towarzyskich tak na dalekich akwenach jak i na klubowej przystani. Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem i aby zdrowie nam dopisywało.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-12-18   Oplaty portowe
     

Z uwagi na kończący sie rok sprawozdawczo-finansowy Zarząd przypomina o koniecznosci uregulowania opłat przystaniowych zgodnie z warunkami umów. W pzryapdku wątpliwości prosimy o kotakt z p. ksiegową. Niewypełnianie zobowiązań finansowych wobec KLubu może skutkować decyzjami zgodnymi z zapisami w umowie postoju jednoistki.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-12-04   Przystań
     

Od 01.12.2021 przystań klubowa nie będzie obsługiwana przez bosmanów w normalnym trybie. Z dniem 06 grudnia zostanie wyłączona woda na przystani. Dyżury bosmana będa uzgadniane w miarę potrzeb. Prace przy jachtach mozna prowadzić w normalnym trybie bez mozliwości wypożyczania sprzętu potrzebnego do remontów. Apelujemy do Członków Klubu i Rezydentów o okresowe wizytowanie przystani - sprawdzanie stanu zabezpieczenai jachtów, opiekę nad kotami itp., Skośne Y-bomy będą zdemontowane w tym tygodniu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-22   "Dziady"
     

Serdecznie dziękujemy Koledze klubowemu Krzysztofowi z "Jasnej Ciasnej" za organizację, po covidowej przerwie, klubowych "Dziadów" a także Czlonkom Klubu i Rezydentom za liczne przybycie do Sobowidza. Zachęcamy Koleżanki i Kolegów do dopisywania nowych zwrotek do powstającej piosenki klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-22   Demontaż Y-bomów
     

Zapraszamy w dniach 27 - 28 listopada na demontaż Y-bomów na pomostach "B" i "C" oraz na nabrzezu skarpowym. prosimy o kotakt z bosmanem w celu ustalenia dnia i godziny w których możecie przyjść na przystań. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy na poszczególnych pomostach i nabrzeżu działać powinny nieduże grupy 6- 8 osobowe. Prosimy właścicieli Y-bomów o przeprowadzenie remontów urządzeń do połowy kwietnia 2022 (malowanie, zamocowania pływaków, oznakowanie, uzbrojenie w odbijacze na końcach Y-bomow itp).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-16   Obieg dokumentów
     

W celu uporządkowania pzychodzącej do Klubu korespondencji z dniem 21 listopada wszelkie pisma dotyczące członków lub rezydentów należy składać u bosmana Klubu.

Bosman będzie prowadził książkę podawczą, do której wpisywane będa dokumenty skladane przez członkow Klubu lub rezydentów dotyczących spraw klubowych (postoje, wnioski, zmiany jachtów itp.). Składający dokument powinien uzyskać poświadczenie na kopii pisma. Członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego i Księgowa Klubu zabierając pismo kwitują jego pobranie w książce podawczej.

Drugą mozliwościa skladania pism jest przesylanie ich pocztą na adres Klubu.

Do chwili korekty adresu mailowego Klubu nie będą uznawane korespondencje wysylane na adres mailowy Klubu. O skorygowanym adresie mailowym powiadomimy na stronie klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl