AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
322720 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista opublikowanych ogłoszeń AKM w roku bieżącym
   

2022-09-21   Płyta betonowa
     

Zarząd informuje, że w związku z planowamnym remontem płyty betonowej na przełomie 2022/2023 nie będzie możliwości wystawienia jachtów o T > 1,60 - 1,65 na terenie przystani klubowej. Prowadzimy rozmowy z COSA AZS o mozliwosci wykorzystania ich terenu. Do 16 października armatorzy, których podstawy są skladowane na płycie betonowej są zobowiązani do ich usunięcia zgodnie z poleceniami bosmana. Planowany termin wystawiania jachtów  28 - 30 października. Plan postoju na lądzie będzie opublikowany na tydzień pzred terminem wystawiania.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-15   Odwołanie regat Dacron 70
     

Z uwagi na brak obsady sędziowskiej planowane na 24 - 25 września regaty Dacron 70 zostają odwolane.

Przepraszamy załogi, ktore złozyły już kwestionariusze zgłoszeń do regat. Zapewniamy, że w przyszłym roku nie dojdzie do takiej sytuacji i doroczny Dacron odbędzie się w planowanym terminie. Przepraszamy rownież za odwołanie regat Organizatorów Pucharu Bałtyku Południowego i Pucharu Zatoki Gdańskiej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-06   Prace na przystani
     

Prosimy pilnie członków Klubu i kandydatow na członków Klubu o pomoc bosmanom przy segregacji elementów betonowych, które posłużą do utwardzenia powierzchni ogolno dostępnego warsztatu zlokalizownego przy kontenerze biurowym na przystani klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-06   Miejsce i termin Walnego Zebrania
     

Zarząd informuje, ze Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2021 rok odbędzie sie w planowanym terminie tj. 10 września br. (sobota) w Gdańsku, w Szkole Podstawowej nr 19 na ulicy Emilii Hoene 6.

I termin Zebrania - godzina 16.00

II termin Zebrania - godzina 16.30

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-09-06   Materiały do Walnego zebrania
     

Materiały do "Walnego zebrania" (sprawozdanie zarządu wraz z załącznikami, sprawozdanie Komisji rewizyjnej), dostępne są po zalogowaniu w zakładce "STREFA KLUBOWICZA".

informację dodał: Administrator

2022-08-22   Zlot Dacron70
     

Zapraszamy na regaty Dacron70 i Błękitną wstęgę AKM

Poniżej linki do dokumentów:

informację dodał: Administrator

2022-07-28   Termin Walnego Zebrania
     

Informuję, że termin Walnego Zebrania Sprawozdaczego za 2021 3 kwartaly 2022 ustalono z Komisją Rewizyjną na sobotę -10 wrzesnia 2022. Materiały sprawozdawcze będą zamieszczane sukcesywnie przed Walnym Zebraniem w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-06-28   Podziękowania
     

W imieniu zarządu Klubu dziękuje Członkom Klubu i Rezydentom za udział w pracach przy budowie nowych stanowisk cumowniczych - Członkom KLubu kol. kol. "Petiemu" i Krzysztof z "BluesinA"- y, Krzysztofowi z "Jasnej Ciasnej", Marcinowi z "La Mer", Michalowi z "Lubusia", Piotrowi nabywającemu nowy jacht oraz Rezydentom: Grzegorzowi z "Blavinge", Józefowi z "Angeli", Markowi z "Marii", Jerzemu  z "Subisława", Romanowi z "Monisa". Szczególne podziekowania dla kol. Kazimierza z "Robina" - przede wszystkim za trud organizacji pracy, pomysł i nadzor. Oosbne podziekowania dla Barbary z "Jasnej Ciasnej" wspierającej dzialania KLubu już od dłuższego czasu. Na przyszlośc chciałbym zasugerować czlonkom Klubu, aby brali przyklad z Rezydentów, ktorzy potrafili dojechać specjalnie do pracy  na apel KLubu

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-06-21   Prace na przystani
     

Zaplanowalismy zakończenie prac przy stanowiskach postojowych na "jeziorku" w dniach od 23  do 26 czerwca (od czwartku do niedzieli). Prosimy czlonków Klubu, a zwłaszcza kandydatow na czlonkow Klubu o udzial w tych pracach w miarę możliwości czasowych. Zwracamy sie rownież do Rezydentów o wsparcie naszych działań. Musimy zakończyc prace przy minimum 4 stanowiskach cumowniczych z uwagi na konieczność ustawienia nowych jednoistek na stałych miejscach cumowniczych. Pojemność przytstani jest wyczerpana a kilka jednostek cumuje w tymczasowych miejscach postoju. W następnych dniach na teren przystani wracają jachty, ktore dotychczas byly  w remontach poza przystanią klubową i muszą nastąpić przebazowania kilku jednostek. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w tej sytuacji w prace klubowe. Pracami będzie kierował kol. Koterwa.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-06-14   Zakaz ladowania samochodów elektrycznych
     

N aterenie przystni obowiązuje od 14 czerwca aż do odwolania zakaz ladowania samochodow elektrycznych i hybrydowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-27   "Sztafeta Pokoleń"
     

24 maja w Dworze Artusa w obecności Marszałka Województwa Mieczyslawa Struka, Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i Prezesa PoZŻ Boguslawa Witkowskiego zainugurowano obchody 100-lecia powstanai Polskiego Związku Żeglarskiego pod nazwą "Sztafeta pokoleń". Na uroczystości uhonorowano medalem Marszalka Wojewodztwa Pomorskiego trzy Kluby: Polski Klub Morski I Chojnicki Klub Żeglarski z okazji 100-lecia ich powstania oraz Akademicki Klub Morski z okazji 90-lecia powstania. Medal Marszalka "De nihilo nihil fit" wraz z listem gratulacyjnym dla naszego Klubu odebrał Komandor Klubu.

Na uroczystości odznaczenia i wyróznienia odebrali również członkowie naszego Klubu. Medal "Za szczegolne zasługi dla żeglarstwa pomorkiego" odebrał kol. Krzysztof Paul. Odznakami "Zasłuzony dla żeglarstwa pomorskiego" wyrózniono kol. kol. Kazimirza Koterwę i Jakuba Marjańskiego. Medalem Prezydenta Gdańska wyrózniono kol. Wacław Liskiewicza

Klubowe uroczystosci 90-lecia powstania Klubu zaplanowano na zakończenie sezonu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-24   Odchodzą starzy przyjaciele
     

Z głebokim żalem przekazuję wiadomość o odejściu na wieczną wachtę naszego Kolegi klubowego - popularnego "Gumy" Tadeusza Stachowicza - czynnego członka Klubu w latach 1958 - 1975. Absolwenta Wydzialu Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Żeglarstwo zaczynal na śródlądziu, potem żeglował w szczecińskim Jacht Klubie AZS - a stopien kapitański uzyskał już w AKM-ie. Żegnaj Przyjacielu - pewno spotkasz "tam - za horyzontem" wielu starych przyjacioł i kolegów. Pomyslnych wiatrów na niebieskim oceanie.

Tadeusza pożegnamy w poniedziałek 30 maja o godzinie 10.00 w Nowej Kaplicy Cmentarza na Srebrzysku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-24   Pożegnanie Leszka Ramczykowskiego
     

Leszka Ramczykowskiego pożegnamy w piątek 27 maja o godzinie 12.30 w Nowej Kaplicy Cmentarza na Srebrzysku. Leszku - pomyslnych wiatrow na tym innym oceanie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-23   Na wieczną wachtę....
     

Na wieczną wachtę odszedł dzisiaj nasz kolega klubowy Leszek Ramczykowski. Skladamy kondolencje Rodzinie i Jego najbliższym Kolegom spod żagli. Informacje o pogrzebie podamy w najbliższym czasie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-20   ZAPROSZENIE
     

GDAŃSKA FEDERACJA ŻEGLARSKA

ZAPRASZA 28 maja 2022 na

GDAŃSKIE OTWARCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO

Proponujemy wszystkim chętnym, żeglarzom i motorowodniakom wspólny rejs po wodach Wisły Śmiałej i Martwej Wisły.

POKAŻMY naszą  JEDNOŚĆ!

PROGRAM

 1. 12.00-12.30 Spotykamy się na akwenie Wisły Śmiałej, na wysokości Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.
 2. Kierujemy się w stronę Przegaliny
 3. O 13.00 przepływamy most w Sobieszewie.
 4. Płyniemy ok. 45 minut i zawracamy, by o 14.30 przepłynąć most w Sobieszewie w kierunku zachodnim.
 5. Po dopłynięciu do ujścia Wisły Śmiałej następuje rozproszenie flotylli i dalsze świętowanie w mniejszych grupach.

 

          ŻYCZYMY RADOSNEGO PŁYWANIA I DOBREJ ZABAWY.

       ZAPRASZAMY -  DOŁĄCZAJCIE SIĘ DO PARADY NA KAŻDYM ETAPIE

informację dodał: Administrator

2022-05-17   Zdjęcia z rozpoczęcia sezonu już są w naszej galerii
     

Zdjęcia z rozpoczęcia sezonu już są w naszej galerii wystarczy kliknąć na ten tekst.

informację dodał: Administrator

2022-05-10   Wyniki klubowych regat otwarcia sezonu 2022.
     

Wyniki są już dostępne na naszej stronie.Wystarczy kliknąć na ten tekst

informację dodał: Administrator

2022-05-06   Zawiadomienie o IX Wiosennych Regatach Otwarcia Sezonu AKM
     

Poniżej znajdują się linki do dokumentów:

informację dodał: Administrator

2022-05-04   Porządki
     

Zapraszamy Członkow  klubu i Rezydentow do pomocy bosmanowi w porządkowaniu terenu przed otwarciem sezonu  od czwartku do soboty. Na terenie zalegają jeszcze podstawy do jachtow, smieci po wysokiej wodzie i pozostaje upporządkowanie Horzelowiska. Z góry dziękujemy za pomoc.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-05-03   Otwarcie sezonu 2022
     

Zapraszamy n aoywarcie sezonu nawigacyjnego 2022 w dniu 08 maja - niedziela - o godzinie 16.00. Start do Dorocznych Regat Otwarcia Sezonu odbędzie sie o godzinie 10.00. Instrukcja żeglugi będzie opublkowana na stronie klubowej w  dniu 6 maja. Przepraszama za opóźnione podanie termminuu otwarcia , ale wynika to z nałożenia się wielu uroczytsości związanych ze stuleciem Polskiego Związku Żeglarskiego i stuleciem kilku klubów w tym PKM-u.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-26   Porządkowanie przystani
     

Zapraszamy Czlonkow Klubu i Rezydentow na przystań w dniu 29 kwietnia do porządkowanai przystani po wodowaniu - skladowanie podstaw, porządki na terenie, roxzstawienie sprzętu na Horzelowisku itp.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-22   Wodowanie
     

Prosimy zwrócić uwage na plany wodowania. W sobote 23 skończymy z całą pewnością wodowac jachty do linii dzieląca Angelę od Laimy i po drugiej stronie drogi na linii dzielącej Okeana od Bluebirda i Dericka od Sajno. Spoza tej linii może byc zwodowana jeszcze Sikorka. Prosimy jednak armatorow pierwszych wodowań z ustawienia "4" stojących na trawie o pobyt na przystani, gdyż przy ewentualnym sprawnym wodowaniu część tych jachtow może zejść na wodę w sobotę. W ustawieniach 1 - 3 dodatkowy czas zabierze ustawianie ciężkich podstaw.na okres letni.Prosimy armatorow o wyrozumiałość. Samochody prosimy parkować z godnie z oznaczonymi miejscami i w uzgodnieniu z Bosmanami - konieczne rano, prawdopodobnie, miejsce dla dźwigu przy bramie - założenie dodatkowej przeciwwagi. Do wieczora w piątek prosimy usunąć samochody  poza wyznaczoną linię. Pozostają w mocy przepisy bezpieczeństwa z lat poprzednich dotyczące obsługi pasów i kierowania wodowaniem.

 o

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-22   Plan pracy dźwigu podczas wodowania
     

Na załączonych planach znajduje się kolejność wodowania jachtów. Duże numery oznaczają kolejne ustawienia dzwigu przełamane przez kolejność wodowania jednostek, która obowiązuje w ramach danego ustawienia.

informację dodał: Administrator

2022-04-20   Wodowanie
     

Potwierdzamy termin wodowania: 23 (sobota) jachty stojące na terenach zielonych, 24 (niedziela) jachty na płycie betonowej i prawdopodobnie część jachtów w pobliżu bosmanki i kontenerów. Opłaty za wodowanie jachtu będą podane w piątek z uwagi na prowadzone negocjacje dotyczące stawek za  pracę dźwigu i dojazdy. Kolejność wodowania podana będzie w piątek na stronie klubowej. Pierwsze ustawienie dźwigu przy pochylni do wodowania dwóch stalowych jachtów. Opłaty za wodowanie prosimy wpłacać u p. Ewy na przystani lub do bosmana Klubu. Nie jest mozliwa płatnośc przelewem. Tak jak w ubiegłym roku prosimy o pobyt na przystani tylko armatorow, których jachty będa wodowane o określonych godzinach i dniach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-12   Przygotowania do wodowania
     

Wodowanie jachtow zaplanowano na 23 i 24 kwietnia. Do 22 kwietnia musimy przygotowac przystań do postoju jednostek na wodzie. Konieczne jest zwodowanie Y-bomów, przygotowanie nabrzeża faszynowego, posprzątanie przystani. Zapraszamy na przystan  wpiatek 15 kwietnia do wodowania Y-bomów. Prosimy Czlonkow KLubu i Rezydentow o zgłaszanie się do bomana  w dniach poświątecznych do pomocy przy przygotowaniu przystani do wodowania.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-04-06   Porządki
     

Zakońcyliśmy wyrównywanie terenu pomiędzy bramą a nabrzeżem faszynowym. przy nabrzeżu chcemy zrobic kilka stanowisk cumowniczych. Teren o szeokości okło 10 m od nabrzeża, będzie pokryty czarnoziemem i obsiany trawą. Czarnoziem już jest na przystanipozostaje rorzucenie go i zagrabienie. Na sobotę  i niedzielę prosilibysmy o pomoc przy tej robocie. Zapraszamy Członkow Klubu i Rezydentow do pomocy. Spotkajmy sie w te dwa dni na przystani. Gdyby nie starczyło grabi i łopat to jeszcze są Y-bomy do ustawienia. Do zobaczenia.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-30   Kondolencje
     

Zmarła Krystyna Szymanek żona naszego Kolegi klubowegfo Czarka Szymanka. Plywala wiele lat na "Pannie Radosnej". W imieniu Koleżanek i Kolegów Klubowych skladam kondolencje.. Pozostanie w naszej pamięci.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-22   Ograniczenia parametrów jednostek
     

Z uwagi na częste wymienianie przez Członków Klubu posiadanych jednostek na większe informujemy, że z uwagi na:

 • parametry hydrotechniczne przystani,
 • stan techniczny nabrzeży,
 • skończoną pojemność przystani
 • konieczność zapewnienia bezpiecznej pracy urzadzeń dźwigowych

nie będziemy w stanie zapewnić miejsc postojowych dla jednostek przekraczających jeden z podanych parametrów:

 • LOA do 10,0 m
 • B  do 3,00 m
 • T  do 1,60 m
 • Wypormność do 10,0 ton

Wymiana jednostki jest uwarunkowana opuszczeniem przystani przez poprzednio używaną jednostkę.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-08   Wznowienie umów rezydenckich
     

Z uwagi na zbliżający się termin wodowania przypominamy rezydentom o konieczności skladania wnioskow o przedłużenie umów na postój jednostek w sezonie nawigacyjnym. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc postojowych dla jachtów z duzym zanurzeniem i długości przekraczającej 9,00 metrow przewidujemy ograniczenie mozliwości postoju na wodzie dla tego typu jednostek. Wnioski nalezy składac u bosmana przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-03   Wzrost stawek opłat portowych
     

Przypominamy że z dniem 01 maja 2022 wzrastają opłaty portowe dla rezydentów o 5.00 PLN / m LOA. Prosimy przed wodowaniem skorygować wpłaty.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-03-03   w intencji Piotrka Woźniaka
     

W niedzielę 6 marca w kościele w Sobowidzu o godzinie 08.00 odprawiona będzie msza w intencji Piotrka Woźniaka. Zapraszamy do uczestnictwa przyjaciół Krzysztofa i kolegow klubowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-02-07   Uroczystości żałobne
     

Msza pożegnalna Piotrka Woźniaka odbędzie się w piątek 11 lutego o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem św. Rodziny na Stogach. Pogrzeb o godzinie 13.00 na cmentarzu na  Łostowicach - Kaplica nr 2.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-02-03   Kondolencje
     

W imieniu Koleżanek i Kolegów z naszego Klubu składam najszczersze kondolencje naszemu Koledze Krzyśkowi Woźniakowi z powodu tragicznej śmierci Jego syna Piotrka. Krzysiu łączymy sie z Tobą w bólu i żalu po utracie Piotrka. Będziemy Go pamietać takiego jak ostanio spotkaliśmy się na przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2022-01-10   Stawki opłat portowych
     

Uchwałą Zarządu  Klubu z dniem 01 maja 2022 roku stawki opłat portowych dla Rezydentów wrastają o 5,00 PLN na m.LOA.

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl