AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
281647 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista ogłoszeń AKM opublikowanych dwa lata temu
   

2019-12-23   Życzenia Świąteczne
     

Składamy Koleżankom i Kolegom oraz sympatykom Klubu najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. Życzymy pięknych i bezpiecznych rejsów, pokonywania nowych wyzwań oraz miłych spotkań towarzyskich tak na dalekich akwenach jak i na klubowej przystani. Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Zarząd Klubu

informację dodał: Administrator

2019-12-10   Pomorska Gala Żeglarska 2019
     

W dniu 09 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbyła sie doroczna Pomorska Gala Żeglarska 2019. Z satysfakcją możemy poinformować, że nasi Członkowie i Rezydenci zajmowali poczesne miewjsca w śród wyróznionych.

Żeglarzem roku 2019 został Piotr Adamowicz.

Medale 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego otzrymali między innymi Krystyna Chojnowska - Liskiewicz i Wacław Liskiewicz

Krzyżem "Ligi Morskiej i Rzecznej - "Pro Mare Nostro" udekorowano Jacka Jettmara (jacht Krakus)

Specjalną nagrodę Prezesa PoZŻ dla dziennikarzy propagujących żeglarstwo otrzymał między innymi Jacek Zwierz (redakcja Żagle - jacht Epoka)

Ogłoszono również wyniki Pucharu Bałtyku Południowego za 2019 rok. W formule ORC puchary odebrali: za I miejsce Tomasz Konnak (jacht Czarodziejka), a za III miejsce Jakub "Kuba" Marjański (jacht Busy Lizzy)

W formule ORC Morze - za I miejsce Tomasz Konnak i za II miejsce Jakub "Kuba" Marjański.

Nagrodzonym składamy gratulacje.

 

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-12-03   Komunikat - VAT
     

W związku z osiagnięciem obrotu w wysokości 200,0 tys PLN i tym samym przekroczeniu zwolnienia podmiotowego w VAT (art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT), od listopada 2019 Klub stał się podatnikiem tego podatku.

Zarząd Klubu prosi Członków Klubu i Rezydentów o przestrzeganie terminów płatności zobowiązań finansowych wobec Klubu, aby w konsekwencji nie następowały zaległości podatkowe Klubu wobec Urzędu Skarbowego. Szczególnie istotne jest uregulowanie wszystkich zaległych zobowiązań do końca roku. Informacje o stanie zaległości są dostępne u księgowej Klubu. Salda członków Klubu będą podane w Strefie Klubowicza.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-27   Podpisanie umowy z samorządem woj. pomorskiego
     

W środę, 27 listopada br. w sali "Polskie Niebo" Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowy z włodarzami pomorskich gmin, przedstawicielami stowarzyszenia AKM i przedstawicielami firm prywatnych, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinasowanie.

Iwestycje wchodzą w skład dwóch turystycznych przesięwzięć strategicznych woj. pomorskiego: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" oraz "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

Z ramienia Klubu umowę podpisali Wacław Liskiewicz i Jakub Marjański. Dofinansowanie unijne to 3 755 tys. PLN, wartość całkowita inwestycji netto to około 4 650 tys PLN a wartość brutto około 5 800 tys PLN.

Zdjęcia z momentu podpisania umowy będa na stronie klubowej najdalej jutro.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-23   Żeglarskie dziady
     

Zdjęcia już w naszej galeri GALERIA > 2018

informację dodał: Administrator

2019-11-21   Wyciąganie Y-bomów
     

Zarząd Klubu zaprasza armatorów i rezydentów na akcję wyciągania Y-bomów w najbliższą sobotę 23 listopada od godziny 10.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-11-16  
     

W ubiegły piątek spotkaliśmy się na tradycyjnych "Dziadach". Z czlonków Klubu "żelazny" skład, choć trochę szkoda, że było nas tak mało. Zaszczyciło nas obecnością trzech członków honorowych Klubu: Piotr Adamowicz, Krystyna Chojnowska - Liskiewicz i Jerzy Wąsowicz. Gościliśmy również Rezydentów i byłych członków Klubu z lat 1958 - 1978: Wojtka Szymańskiego, Ryszarda Smulewskiego, Ryszarda Werkowskiego, "Bunia" Zielinę i Radka Zawiasę. Wspominaliśmy Tych co odeszli w 2019 roku: Waldka Kowalczyka (wieloletni pracownik Klubu - niezawodny specjalista od silników), byłych członków Klubu: Iwonę Leo-Gaworczyk (wieloletnią księgową) i Andrzeja Trzaskę - artystę malarza i ceramika, uczestnika rejsu "Swarożyca" na Spitsbergen w 1967 roku. Wspominalismy również żeglarzy - przyjacieli naszego Klubu: dziennikarza i pisarzaTadka Jabłońskiego - jednego z inicjatorów powstania nagrody Rejs Roku (literacki pseudonim Dzianisz) oraz Andrzeja Rościszewskiego (prezesa Rady Adwokackiej często wspierającego nas prawnie w latach 1989 - 2006) pierwszego laureata nagrody "Rejs Roku"

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-30   Doroczne "Dziady"
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków na doroczne "Dziady".  Spotkanie odbędzie sie w dniu 15 listopada 2019 od godziny 18.00 w restauracyjce przy Pałacu Opatów w Parku Oliwskim. Wstęp 70,00 PLN od osoby. Z uwagi na konieczność zgłoszenia ilości uczestników prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa do kol. Jasińskiego, kol. Liskiewicza lub bosmana Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-28   Dzień Zaduszny
     

Zapraszam na krótkie spotkanie i zapalenie zniczy 2 listopada o godzinie 11.00 na przystani przy tablicy pamiątkowej dla tych co zostali na morzu. Po spotkaniu na przystani proponuje dla chętnych wycieczkę do Twierdzy Wisłoujście pod pomnik załogi "Pośwista".

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-23   Konkurs RPPM.08.04.00-22-0011/18
     

W dniu 22 października otrzymaliśmy informację z Zarządu Województwa Pomorskiego, że w wyniku rozstrzygnięcia II rundy konkursu na wnioski w ramach przedsięwzięcia: "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" uchwałą nr 1063/88/19 z dnia 22 października 2019 nasz wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania. Przyznano nam dofinansowanie w wysokości 80,33% kosztów kwalifikowanych tj. nie więcej niż  3 755 515,25 PLN.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-22   Tomasz Konnak
     

Zarząd KLubu podjął uchwałę o przyjęcie, z dniem 01 listopada 2019 roku, w poczet członków Klubu (po 3-letnim stażu kandydackim) kol. Tomasza Konnaka z jachtu "Czarodziejka" - witamy w Klubie i życzymy dalszych sukcesów w regatach.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-21   Plan postoju zima 2019 - wiosna 2020
     

Poniżej znajdują się plany postojowe jachtów:

  1. Beton - plan postoju jesien 2019-4
  2. Trawa piersza połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2019-5
  3. Trawa druga połowa od bosmanki do jeziorka - plan postoju jesien 2019-6
informację dodał: Administrator

2019-10-16   Zaległości finansowe
     

Przypominamy o konieczności uregulowania zaległosci finnasowych w stosunku do Klubu przed 26 października. Informacje dostepne u p. Ewy , która będzie na przystani w dniach 19, 26 i 27 na przystani klubowej. Z uwagi na planowaną zmianę rozliczeń z Urzędem Skarbowym (VAT) nie będziemy mogli tolerować zadłużenia w systemie opłat postojowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-12   Medal
     

W dniu 11 października w dostojnych murach auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość wręczenia medali "Kalos Kagathos" 2019. Medal został ustanowiony w 1984 roku w oparciu o platońską ideę "kalokagatii". W poszczególnych latach przyznawane jest tylko 7 medali. Medale przyznaje Kapituła złożona z JM Rektora UJ prof. dr hab.med. Wojciecha Nowaka, przewodniczącego Polskiej Akademii Olimpijskiej prof. dr hab. Józefa Lipca, prezesa PKOl  Andrzeja Kraśnickiego, prof. Wojciecha Zabłockiego, prof. Ewy Kałamackiej i prof. Zbigniewa Porady. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów "Kalos Kagathos" 2019 znalazła się nasza Koleżanka Klubowa Krystyna Chojnowska - Liskiewicz. Laudację wygłaszał prof. J. Lipiec.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-12   Wniosek o dofinansowanaie
     

Zarząd Klubu informuje, że w dniu 10 października otrzymaliśmy pismo z Urzędu Marszałkowskiego stwierdzające, że nasz wniosek o dofinansowanie rozbudowy Klubu w ramach przedsięwzięcia "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej" uzyskał pozytywną ocenę wykonalności i został zakwalifikowany do oceny strategicznej I stopnia. Do sfinalizowania umowy o dofinansowanie wniosek musi jeszcze przejść ocenę zgodności ze strategią rozwoju Województwa i uzyskać pozytywną decyzję Zarządu Województwa Pomorskiego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-10-09   Instrukcja żeglugi - Regaty zakończenia sezonu
     

Poniżej można się zapoznać z Instrukcją żeglugi na sobotnie regaty zakończenia sezonu 2019. Zapraszamy do lektury:

http://akm.gda.pl/doc/iz_regaty_zakonczenia_2019.pdf

informację dodał: Kuba Marjański

2019-10-08   Zamknięcie sezonu 2019
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków Klubu na zamknięcie sezonu nawigacyjnego 2019 na przystań klubową 12 października. Zamknięcie sezonu będzie połączone z rozdaniem nagród dla zwycięsców klubowych regat jesiennych w przybliżniu okoo godziny 15.30. Po uroczystości spotkanie przy ognisku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-24   Regaty jesienne o Puchar Komandora Klubu i Butelkę Rumu
     

Zapraszamy Członków Klubu, Rezydentów i Sympatyków do startu w Regatach Jesiennych Zamknięcia Sezonu o Puchar Komandora Klubu i Butelkę Rumu. Regaty odbędą się w dniu 12 października. Instrukcja żeglugi podabna będzie na odprawie sterników w Klubie o godz. 09.30. Nagrody:

  • W konkurencji Open - Butelka Rumu dla najszybszego jachtu
  • W konkurencji KWRu (uznaniowy) - Butelka Likieru
  • W konkurencji KWRu dla jachtów Klubowych - przechodni Puchar Komandora Klubu
  • Dodatkowa nagroda przezchodnia - "Indianin" - dla załogi o największej woli walki - przyznawana w drodze plebisytu wśród załóg startujących w regatach.
informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-15   Kolejna runda regat "Sześciu piw"
     

W sobote 21 odbędzie się kolejna runda dorocznych regat "Sześciu piw"organizowanych przez Jacht Klub St. Gdańskiej z oficjalnym ogłoszeniem wyników i zakończeniem na naszej przystani. Zapraszamy członków Klubu i sympatyków do startu w regatach, udziału w zakończeniu i wspólnym ognisku w sobotę po godzinie 16.30.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-15   Andrzej Trzaska
     

Pogrzeb Andrzeja Trzaski odbędzie się w środę 18 września na cmentarzu w Oliwie. O godz. 11.30 wystawienie urny w kaplicy cmentarza, a wyprowadzenie i  pogrzeb o godz. 12.00. Przyjaciól i kolegów klubowych Andrzeja prosimy o liczne przybycie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-13   Odszedł Andrzej Trzaska
     

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł długoletni członek Klubu Andrzej Trzaska, uczestnik wielu rejsów klubowych w latach 1956 - 1998, w tym rejsu na Spitsbergen w 1967 roku. Artysta plastyk - autor wielu obrazów i wystaw o tematyce żeglarskiej i morskiej. Pozostanie w naszej pamięci. Dalsze informacje dotyczące pogrzebu podamy w ciągu kilku najbliższych dni.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-13   Slipowanie
     

Zarząd Klubu informuje, że wystawianie jachtów na sezon zimowy odbędzię sie w dniach: 26 i 27 października i 09 listopada.  Plan ustawienia jachtów na lądzie i kolejność wystawiania zostanie podana w pierwszych dniach października na stronie klubowej i u bosmana Klubu. Przypominamy o uregulowaniu zobowiązań finnasowych związanych z postojem jachtów i skladkami klubowymi do 20 października. Przypominamy również o podpisaniu umów związanych z postojem jachtów. Nie zrealizowanie tych zobowiązań skutkować będzie wypowiedzeniem umów na postój jachtu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-05   Korekta do pogrzebu Waldka
     

Przepraszamy, ale pogrzeb odbędzie się o godzinie 10.00 a nie tak jak podano poprzednio o 09.00. Informacja na stronie ww.ncz.gda.pl

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-04   41 regaty o Puchar Obrońców Westerplatte
     

Gratulujemy kol. kol. Piotrowi Adamowiczowi i Tomaszowi Konnakowi sukcesów w 41 Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte. W klasie ORC kol. Adamowicz zajął pierwsze, a kol. Konnak drugie miejsce.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-04   Spotkanie towarzyskie
     

Zapraszamy Członków, Rezydentów i Sympatyków Klubu na spotkanie towarzyskie przy ognisku w sobotę 07 września. Spotykamy się od godziny 17.30, a po 19.00 koncert gitarowy nieocenionego armatora "Jasnej Ciasnej" kol. Krzysztofa. Świętujemy jednocześnie jubileusz okrągłego .... lecia armatora "Seriny" popularnego kol. Makarego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-09-04   Pogrzeb Waldka Kowalczyka
     

Z żalem informujemy, że zmarł nasz były pracownik, kolega żeglarz i ostania deska ratunku przy kłopotach silnikowych kol. Waldemar Kowalczyk. Ostatnio pracował w NCŻ-cie. Pogrzeb odbędzie sie w sobotę 7 września o godz. 09.00 na cmentarzu Srebrzysko.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-08-19   Regaty Eljacht
     

Gratulujemy kol. Piotrowi Falkowi na "Bluesinie" drugiego miejsca w klasie ORC. Startująca w tej samej klasie Czarodziejka zajęła ostatecznie 5 miejsce. Cieszymy się, że do grona regatowców klubowych dołaczą obaj koledzy jako członkowie KLubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-08-13   Mistrzostwa Polski Załóg Dwuosobowych
     

Gratulujemy sukcesu Koledze Jakubowi Marjańskiemu, który z zalogantem Arturem Burdziejem zdobył Mistrzostwo Polski Załóg Dwuosobowych na jachcie "Busy Lizzy". Regaty zakończyły sie morskim, długim przeszło 200 milowym wyścigiem w niedzielę 11 sierpnia 20198 roku.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-08-12   Zdjęcia z imprezy Dacron70 2019 są już dostępne.
     

Fotorelacja w naszej galerii http://www.akm.gda.pl/index.php?cat=galeria2019

informację dodał: Administrator

2019-08-05   Zapraszamy na Regaty Dacron 70 - 10-11.08.2019
     

Zapraszamy na kolejną edycję imprezy żeglarskiej w naszym Klubie 10-11.08.2019

Nasze regaty są częścią cyklu regat Pucharu Zatoki Gdańskiej. Zapraszamy każdą jednostkę posiadającą  świadectwo KWR ,ORC zaprszamy również jednostki nie posiadające świadectw KWR lub ORC do walki w klasie OPEN.

W sobotę trasa regat to długi wyścig na akwenie zatoki , a w niedziele na rozlewisku Wisły.

Wstępne zgłoszenia do regat można telefonicznie : Wiesław Jasiński 501135279.

Właściwe zapisy do regat i opłaty w piątek 9.08.2019 od godz. 18:00 do 21:00 w biurze regat przy bosmanacie AKM.

Przypominamy o konieczności zapoznania się z naszymi wymogami bezpieczeństwa i o kamizelkach jako bezwarunkowym elemencie ubioru na regatach.

Po niedzielnym wyścigu, zmęczonych , głodnych i spragnionych żeglarzy zapraszamy od godz. 15:00 na przepyszny, prawdziwy żurek  oraz bigos. Polecamy również wiejski chlebuś ze smalcem domowej roboty z kiszonymi ogórkami. Spragnieni również będą mogli ugasić pragnienie różnorodnymi napojami z piwem włącznie.

Zapraszamy. Do zobaczenia.

Zaproszenie http://akm.gda.pl/doc/dacron_70_2019_zaproszenie.pdf

Zawiadomienie o regatach http://akm.gda.pl/doc/dacron_70_2019_ZOR.pdf

Instrukcja Żeglugi http://akm.gda.pl/doc/dacron_70_2019_IZ.pdf

Załącznik nr 1 http://akm.gda.pl/doc/dacron_70_2019_IZ_zal1.jpg

Załącznik nr 2 http://akm.gda.pl/doc/dacron_70_2019_IZ_zal2.jpg

Karta inspekcji http://akm.gda.pl/doc/OSR-karta-inspekcji.pdf

informację dodał: Kuba Marjański

2019-07-23   Sukcesy regatowe
     

W zakończonych regatach Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski ORC 2019 Samotników startujący w tych regatach nasi członkowie odnieśli znaczące sukcesy. Mistrzem Polski w klasie ORC B (II) został kol. Piotr Adamowicz a wicemistrzem kol. Jakub Marjański. W klasie ORC mistrzostwo zdobył kol. Piotr Adamowicz a kol. Jakub Marjański zajął trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesów. Składamy również gratulacje kol. Tomaszowi Konnakowi za zajęcie piątego miejsca w klasie ORC B (II)

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-07-07   Podziękowania
     

Julia Krzystowska z "Favority" dziękuje Członkom Klubu, Rezydentom i Sympatykom za udział w Jej ceremonii chrztu i spotkaniu towarzyskim.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-07-05   Sukcesy regatowe
     

Gratulujemy Piotrowi Adamowiczowi kolejnego w kolekcji tytułu Mistrza Polski w klasie T2. Piotr na swoim jachcie Neoprofil zdobył go w czasie Długodystansowych Mistrzostw Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2019.  

Tutaj pełne wyniki: 

http://ppjk.pl/wp-content/uploads/2019/06/DMPJK-ANWIL-CUP-2019_WYNIKI.xlsx

informację dodał: Kuba Marjański

2019-07-03   Weryfikacja formalna wniosku o dofinansowanie
     

Zarząd informuje, że w dniu 2 lipca uzyskaliśmy informację z Urzędu Marszałkowskiego, że nasz wniosek o dofinasowanie został pozytywnie zweryfikowany pod względem formalnym i skierowany do oceny przez Komisję Oceny Projektów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-07-01   Umowy na postój jachtu
     

Przypominamy Członkom Klubu i Rezydentom o podpisywaniu umów na postój jachtu. Druki umów są dostępne u bosmana przystani. Zarząd w przypadku nie podpisania umowy będzie uznawał to za rezygnację z postoju jachtu na przystani.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-06-23   Odsłonięcie tablicy kpt. Aleksandra Bereśniewicza
     

W dniu 29 czerwca (sobota) o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy kpt. Aleksandra Bereśniewicza w Alei Żeglarstwa Polskiego na południowym falochronie portu jachtowego w Gdyni. Kpt. A. Bereśniewicz był wieloletnim członkiem naszego Klubu. Był inicjatorem reakfywacji akademickiego klubu żeglarskiego w 1957 roku. Prowadził wiele rejsów szkoleniowych i regatowych (między innymi zwyciestwo w regatach Ostseewoche na jachcie "Ewa", bałtycki, grudniowy, samotny rejs kwalifikacyjny do OSTAR na jachcie "Swarożyc"). Przez cale życie związany ze sportem akademickim - żeglarstwo i piłka ręczna. Żeglarstwo zaczynal w polskich drużynach harcerskich we Władywostoku. W okresie między wojennym pływał z gen. M Zaruskim. Absolwent Głównego Instytutu Kultury Fizycznej w Warszawie. Był inicjatorem budowy jachtu "Politechnika", na którym odbyl szereg rejsów. Zapraszamy aktualnych i starych Członków Klubu do uczestnictwa w tej uroczystości.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-06-18   Chrzest Julii Krzystowskiej
     

Załoga "Favority" Paulina i Juliusz Krzystowscy zapraszają wszystkich Członków, Rezydentów i Sympatyków Klubu na chrzest córki Julii Krzystowskiej. Uroczystość odbędzie się na jachcie "Favorita" w dniu 6 lipca o godzinie 10.00. Poprowadzi ją kol. Krzysztof z "Jasnej Ciasnej". Po uroczystości rodzina Krzystwskich zaprasza na spotkanie przy ognisku i grillu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-06-17   Noc świętojańska
     

Bosman z "grupą wsparcia" zaprasza Członków Klubu, Rezydentów i Symaptyków na spotkanie nocy świętojańskiej w sobotę 22 czerwca o godzinie 19.00. Uczestnicy proszeni o zabranie na spotkanie instrumentów muzycznych, dobrego humoru i zestawu kolacyjnego.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-31   Sukcesy Regatowe Piotra Adamowicza
     

Dopiero sezon regatowy się, a już gratulujemy koledze Piotrowi Adamowiczowi na jachcie Neoprofil dwóch zwycięstw. Pierwszego miejsca w klasie T2 w czasie Pucharu PPJK w Mrągowie, oraz zwycięstwa w klasie ORC1 w czasie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Piotr Adamowicz wygrał w tych regatach również nagrodę specjalną za największa liczbę wygranych wyścigów w klasie ORC. 

Tutaj pełne wyniki: http://www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl/aktualnosci/Wyniki-Zeglarskiego-Pucharu-Trojmiasta-2019----.html

informację dodał: Kuba Marjański

2019-05-22   Dzień Dziecka
     

W sobotę 18 maja podniesiono banderę i oficjalnie otworzyliśmy sezon nawigacyjny 2019. Niestety poraz pierwszy nie odbyły sie tradycyjne regaty otwarcia sezonu - powodem była mgła i Kapitanat Portu praktycznie zablokował wyjścia jachtów z Górek Zachodnich i z Gdańska dopuszczając do ruchu jedynie jednostki posiadające radary. Po podniesieniu bandery spotkaliśmy się na grillu i ognisku. Szczególnie cieszy nas, że oprócz Czlonków Klubu w uroczystościach biorą udział Rezydenci. Następne spotkanie to doroczny Dzień Dziecka organizowany w dniu 08 czerwca przez Leszka Horzelę. Leszek apeluje i prosi o zgłoszenie do udziału 3 - 4 jachtów, które zapewnią dzieciakom krótki rejs na Rozlewisko lub Zatokę (zależnie od pogody). Armatorzy proszeni są o zgłoszanie udziału do organizatora lub pozostawienie informacji u Bosmana. Zapraszamy na 08 czerwca.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-16   Zawiadomienie o regatach otwarcia sezonu 2019
     

Organizatorem regar jest AKM.

Miejsce regat: Rozlewisko Wisły Śmiałej i Zatoka Gdańska

Termin regat: 18 maj 2019

Zgłoszenia: W dniu regat na przystani klubowej do godziny 10.30.

Formuła regat: Klasyfikacja na bezwzględnie najszybszy jacht na mecie i na najszybszy jacht po przeliczeniu wg uznaniowego KWR (większość jachtow nie posiada świadectw pomiarowych wg ORC)

Odprawa sterników: na przystani klubowej o godzinie 10.45. Instrukcja żeglugi będzie wydana na odprawie sterników.

Trasa regat: jeden bieg rozlewiskowo - zatokowy na trasie minimum 6 nm.

Zakończenie regat i ogłoszenie wyników na otwarciu sezonu o godzinie 16.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-14   Regaty WarmUpDouble 2019
     

Gratulujemy załodze jachtu "Bussy Lizzy" kol. Kubie Marjańskiemu i kol. Mackowi Chatłasowi zwycięstwa w zakończonych 12 maja regatach załóg dwuosobowych. Regaty rozegrano w formule ORC na prawie 100 milowej trasie. Współzawodniczyło osiem załóg. Były to pierwsze regaty z cyklu siedmiu regat Off-Short Racing dla załóg dwuosobowych. Następne regaty tego cyklu w połowie czerwca na najdłuższej 400 milowej trasie. Trzymamy kciuki.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-12   Gala banderowa na "Favoricie"
     

Od wczoraj załoga "Favority" powiększyła się o nową załogantkę o imieniu Julia. Kapitanowi i Załodze życzymy wszelkiej pomyślności i szczęścia. Załogantka i Mama czują się dobrze.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-05-07   Nasz kolega klubowy Bogdan Mikołajczyk odszedł na wieczną wachtę.
     

5 maja odszedł na wieczną wachtę nasz kolega klubowy Bogdan Mikołajczyk armator jachtu "Sajno". Uroczystości załobne  rozpoczną się 9 maja o godz. 11:00 Mszą Świętą w kościele p. w. Neipokalanego Serca Maryi w Gdyni przy ul. Makuszyńskiego 2. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na cmentarzu Łostowickim o godz. 13:00.

informację dodał: Administrator

2019-05-02   Otwarcie sezonu
     

Zapraszamy Członków Klubu, Rezydentów i Sympatyków na otwarcie sezonu nawigacyjnego 2019 połączone z podniesieniem bandery. Otwarcie sezonu 18 maja o godzinie 16.00 na przystani klubowej. Tradycyjne regaty klubowe otwarcia sezonu od godziny 10.00. Regulamin regat i instrukcja żeglugi będzie ogłoszona na stronie klubowej po 14 maja 2019. Po otwarciu sezonu spotkanie przy ognisku i grillu. Serdecznie zapraszam w imieniu Zarządu Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-04-25   Wodowanie
     

Wodowanie jednostek rozpoczynamy 27 kwietnia od godziny 07.00. W sobotę schodzą jachty stacjonujące na terenach  zielonych. Przypuszczalnie mozliwe będzie wodowanie kilku jednostek z płyty betonowej (Ichtiander, Tensor, Procjon, Capella Ewis) w zależności od sprawnego wodowania poprzednich jednostek.

W niedzielę 28 prace dźwigowe rozpoczynamy o 07.30.

Zwracamy uwagę członkom Klubu i Rezydentom na konieczność uregulowania zaległych opłat za postój jendnostek. Wykaz sald poszczególnych jachtów dostępny u bosmana. W trakcie wodowania na przystani będzie obecna pani Ewa Pacuk księgowa klubu, która będzie zbierała opłaty. Przygotowane również będą umowy dla  Czlonków i Rezydentów. W szczególnie drastycznych przypadkach zalegania z opłatami należy się liczyć z możliwością odmowy wodowania jachtu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-04-20   Świątecznie
     

Życzymy Członkom i Rezydentom spokojnych, pogodnych i wesołych świąt Wielkanocnych. Spotykamy się w sobotę na wodowaniu. Tradycyjnie zaczynamy od terenów zielonych i może sie uda kilka jachtów z betonowej płyty. Do zobaczenia.

Zarząd

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-04-11   Msza Św. za Teresę Rutkowską-Packa
     

Chcieliśmy poinformować, że 15.04.2019 w Kościele Morskim w Nowym Porcie o godzinie 18:30 odbędzie się Msza Św. w intencji naszej koleżanki śp. Teresy Rutkowskiej-Packa.  

informację dodał: Kuba Marjański

2019-03-24   Terminy wodowań
     

Zarząd Klubu informuje, że wodowanie jednostek odbędzie się w dniach 27 i 28 kwietnia. Kolejność wodowania i godzina rozpoczęcia pracy dźwigu zostaną podane przed terminem wodowania. Plan postoju jednostek na wodzie będzie opublikowany w kwietniu po rozpatrzeniu wszystkich zgloszonych do postoju jednostek rezydenckich. Przypominamy o regularnym wpłacaniu opłat portowych i przystaniowych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-03-08   Opłaty przystaniowe
     

W Strefie Klubowicza w zakładce "Komunikaty" podana jest aktualna tabela opłat przystaniowych dla Członków Klubu z ważnościa od 01 marca 2019. Ewentualme uwagi prosimy kierować do członków zarządu Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-03-07   Prace niwelacyjne
     

W poniedziałek 11 marca planujemy wysianie trawy na terenach przy bramie wjazdowej. Uprzejmie prosimy o pomoc przy przygotowaniu terenu. Szczegóły w Strefie Klubowicza. Dodatkowo informujemy, że sukcesywnie montujemy Y-bomy. stąd prośba do Członków Klubu i Rezydentów o pomoc przy tych operacjach. Prosimy o kontaktowanie się z Bosmanem Klubu lub kol. Jasińskim.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-02-11   Zmiana opłat za postój jachtu
     

Zarząd Klubu informuje Rezydentów Klubu, że z dniem 01 maja 2019 roku ulega zmianie podstawa naliczeń za postó jednostki na terenie przystani klubowej z kwoty 35.00 PLN/ m na 40,00 PLN/m. System naliczeń pozostaje bez zmiany.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-02-08   Walne Zebranie Sprawozdawcze
     

Zarząd Klubu informuje, że doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze zostaje zwołane w dniu 23 lutego 2019 roku. Zebranie odbedzie się w sali Narodowego Centrum Żeglarskiego, w I terminie o godzinie 10.30 w II terminie o godzinie 11.00. Materiały sprawozdawcze będą sukcesywnie publikowane w Strefie Klubowicza. Zebranie będzie między innymi poświęcone zagadnieniom zwiążanym z planowaną modernizacją Klubu, dofinanasowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach działania programu 8.4 RPO "Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej"

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-01-16   Odwołanie spotkania noworocznego
     

Z uwagi na ogłoszoną w Gdańsku, do soboty 19 stycznia włącznie, żałobę  po tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza odwołujemy nasze spotkanie noworoczne. Łączymy się w bólu z bliskimi i przyjaciółmi Prezydenta, ze wszystkimi mieszkańcami Gdańska pogrążonymi w żałobie po tej bezsensownej śmierci. Przychodzą na myśl obraz Goyi "Gdy rozum śpi, budzą się demony" i demony Dostojewskiego pomiędzy zbrodnią i karą.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-01-11   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków z rodzinami na spotkanie noworoczne. Potwierdzamy termin: 18 stycznia (piątek) od godz. 18.00 w restauracji w Parku Oliwskim. Koszt od osoby 60,00 PLN. Liczymy na dużą frekwencję. Mamy nadzieję na miłą atmosferę i ciekawe dyskusje przed Walnym Zebraniem, które planujemy nie typowo na drugą połowę lutego. Do zobaczenia.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2019-01-06   Spotkanie noworoczne
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków, Rezydentów i Sympatyków na noworoczne spotkanie w dniu 18 stycznia (piątek). Miejsce spotkania jak co roku restauracja w Parku Oliwskim. Proponowana godzina rozpoczęcia spotkania 18.00. Dalsze szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl