AKM Gdańsk.
odwiedzono nas:
383093 razy
od 21-06-2016.
POLSKI    ENGLISH
AKM na facebook'u

Wspierają nas:

Żaglownia Bryt Sails.
Sklep Wind.
Wydawnictwo MARPRESS.

 Lista ogłoszeń AKM opublikowanych dwa lata temu
   

2021-12-24   Czas świąteczny
     

Składamy Koleżankom i Kolegom oraz sympatykom Klubu najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. W 2022 roku życzymy nowych, pięknych, bezpiecznych i dalekich rejsów oraz miłych spotkań towarzyskich tak na dalekich akwenach jak i na klubowej przystani. Pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem i aby zdrowie nam dopisywało.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-12-18   Oplaty portowe
     

Z uwagi na kończący sie rok sprawozdawczo-finansowy Zarząd przypomina o koniecznosci uregulowania opłat przystaniowych zgodnie z warunkami umów. W pzryapdku wątpliwości prosimy o kotakt z p. ksiegową. Niewypełnianie zobowiązań finansowych wobec KLubu może skutkować decyzjami zgodnymi z zapisami w umowie postoju jednoistki.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-12-04   Przystań
     

Od 01.12.2021 przystań klubowa nie będzie obsługiwana przez bosmanów w normalnym trybie. Z dniem 06 grudnia zostanie wyłączona woda na przystani. Dyżury bosmana będa uzgadniane w miarę potrzeb. Prace przy jachtach mozna prowadzić w normalnym trybie bez mozliwości wypożyczania sprzętu potrzebnego do remontów. Apelujemy do Członków Klubu i Rezydentów o okresowe wizytowanie przystani - sprawdzanie stanu zabezpieczenai jachtów, opiekę nad kotami itp., Skośne Y-bomy będą zdemontowane w tym tygodniu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-22   "Dziady"
     

Serdecznie dziękujemy Koledze klubowemu Krzysztofowi z "Jasnej Ciasnej" za organizację, po covidowej przerwie, klubowych "Dziadów" a także Czlonkom Klubu i Rezydentom za liczne przybycie do Sobowidza. Zachęcamy Koleżanki i Kolegów do dopisywania nowych zwrotek do powstającej piosenki klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-22   Demontaż Y-bomów
     

Zapraszamy w dniach 27 - 28 listopada na demontaż Y-bomów na pomostach "B" i "C" oraz na nabrzezu skarpowym. prosimy o kotakt z bosmanem w celu ustalenia dnia i godziny w których możecie przyjść na przystań. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy na poszczególnych pomostach i nabrzeżu działać powinny nieduże grupy 6- 8 osobowe. Prosimy właścicieli Y-bomów o przeprowadzenie remontów urządzeń do połowy kwietnia 2022 (malowanie, zamocowania pływaków, oznakowanie, uzbrojenie w odbijacze na końcach Y-bomow itp).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-16   Obieg dokumentów
     

W celu uporządkowania pzychodzącej do Klubu korespondencji z dniem 21 listopada wszelkie pisma dotyczące członków lub rezydentów należy składać u bosmana Klubu.

Bosman będzie prowadził książkę podawczą, do której wpisywane będa dokumenty skladane przez członkow Klubu lub rezydentów dotyczących spraw klubowych (postoje, wnioski, zmiany jachtów itp.). Składający dokument powinien uzyskać poświadczenie na kopii pisma. Członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego i Księgowa Klubu zabierając pismo kwitują jego pobranie w książce podawczej.

Drugą mozliwościa skladania pism jest przesylanie ich pocztą na adres Klubu.

Do chwili korekty adresu mailowego Klubu nie będą uznawane korespondencje wysylane na adres mailowy Klubu. O skorygowanym adresie mailowym powiadomimy na stronie klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-10   "Dziady"
     

Po rocznej pandemicznej przerwie zapraszamy na wspominki o tych co odeszli - na klubowe "Dziady" w niedzielę 21 listopada. Tym razem poza Gdańsk do naszego Kolegi klubowego Krzysztofa do Sobowidza. Rozpoczniemy o godzinie 11.00 - msza za Krystynę i tych co odeszli  a potem spotkanie klubowe. Serdecznie zapraszamy. Transporty grupowe prosimy załatwiać we własnym zakresie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-08   Ograniczenia wielkości jachtów na przystani
     

Po ostatnich operacjach dźwigowych konieczne są pewne ograniczenia wielkosci jachtów mogących cumować na przystani klubowej.

Z uwagi na:

 • stan techniczny nabrzeży,
 • rodzaj podłoża wzdłuz nabrzeża skarpowego
 • masy własne dźwigów

konieczne jest ograniczenie masy jachtu stacjonujacego na przystani do maksimum 10,0 ton. Do momentu przeprowadzenia remontów nabrzeży nie będą przyjmowane jachtu o masie powyżej 10,0 ton, a dotychczas stacjonujace nie będą miały przedłuzonych umów na postój.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-11-01   Informacja dla wyciągających jachty 6 listopada
     

Plan postoju na zimę został zaktualizowany. Prosimy się zapoznać przed wyciąganiem łodzi.

Operacja dzwigowania rozpocznie się 6 listopada 2021 roku o godz. 07:00

Zmieniony plan dostępny jest tutaj:

2. Trawa druga część - od biura do Horzelowiska [LINK].

informację dodał: Administrator

2021-10-26   Spotkanie
     

Zapraszam w dniu 01 listopada na krótkie spotkanie zaduszne na przystani klubowej o godz. 14.30. Zapalimy znicze pod pomnikami naszych kolegów którzy zgineli na morzu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-20   Plan postoju zima 2021
     

Poniżej znajdują się plany postojowe jachtów:

 1. Beton - plan postoju jesien 2020
 2. Trawa piersza część - od bosmanki do biura
 3. Trawa druga część - od biura do Horzelowiska
 4. Trawa trzecia część - od Horzelowiska do jeziorka
informację dodał: Administrator

2021-10-19   Wystawianie jachtów
     

Z uwagi na zasadnicze zmiany stawek ze strony firmy dźwigowej u bosmana jest dostępny cennik usług dźwigowych jesien 2021. Jednocześnie przypominamy, że u p. księgowej są dostepne salda poszczególnych jachtów. Jak w latach poprzednich obowiązuje zasada, że armatorzy mający zaległości w oplatach portowych muszą się liczyć z odmową wystawienia jachtu na ląd i w stosunku do rezydentów nie podpisaniem umowy na dalszy postój jachtu na terenie przystani klubowej. Przypominamy również, że operacje dźwgowe odbywają się w trybie obostrzeń Covid-19 co oznacza, że obowiązuje regulamin z wiosny 2021. Do operacji dźwigowych będzie czterech pracowników i armator jachtu. Podźwigowym jest  wyłacznie bosman klubu lub kol. Kazimierz Koterwa. Przestrzegany będzie plan rozmieszczenia jachtów na lądzie i zaznaczona na nim kolejnośc. Prosimy również armatorów jachtów wystawianych w niedzielę by nie przyjeżdżali na przystań w sobotę. W sobote i niedzielę prosimy o przestrzeganie reguł parkowania, tak aby nie zakłócać pracy dźwigu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-15   Zawiadomienie o klubowych Jesiennych Regatach AKM
     

Regaty odbędą się w dniu 17 października 2021 roku w konkurencjach:

 • załogi jednoosobowe - najszybszy jacht bez przeliczenia - nagroda  butelka rumu Komandora
 • załogi wieloosbowe - najszybszy jacht bez przeliczenia - nagroda butelka rumu Komandora
 • jachty klubowe w formule KWRu - najszybszy jacht po przeliczeniu zdobywa Puchar Przechodni Komandora Klubu

Zgłoszenia do regat prosimy składać u bosmana Klubu do godziny 09.00 w dniu 17 października - formularz zgłoszenia dostępny u bosmana od 16 paździenika 2021. Odprawa sterników przy bosmance o godz. 09.15 w dniu regat. Wydanie instrukcji żeglugi będzie potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Regaty w reżimie sanitarnym zgodnie  z obowiązujacymi w tym dniu obostrzeniami Ministerstwa Zdrowia.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-14   Drugi termin wystawiania jachtów na ląd
     

Po dokładnych uzgodnieniach z firmą wynajmującą dźwigi ostatecznie ustalono drugi termin wystawiania jachtów na ląd na 06 listopada (sobota).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-14   Ustawienie podstaw
     

Zarząd Klubu informuje, że podstawy do jachtów stacjonujących na terenach zielonych, zostaną przed wystawianiem jachtów ustawione zprzez bosmana Klubu zgodnie z planem postoju . Do obowiązków armatorów należy spoziomowanie podstawy i jej uzbrojenie w taki sposób, aby maksymalnie skrócić czas operacji dźwigowych (podkladki, łapy, kilbloki itp.).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-14   Nowy Klubowicz
     

Zarząd Klubu informuje, że w dniu 01 październikas podjął uchwałę o przyjęciu w poczet członków Klubu kol. Krzysztofa Masiulanisa armatora jachtu "Jasna Ciasna". Witamy w Klubie i dalej spodziewamy się aktywnej działalności.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-12   Zamknięcie sezonu - sprostowanie
     

Informujemy, że w poprzednim komunikacie podano złą date zamknięcia sezonu i klubowych regat jesiennych.

Regaty jesienne odbędą się w dniu 17 października - start o godzinie 10.30, a opuszczenie bandery, zamknięcie sezonu i ogłoszenie wyników regat odbędzie się 17 października o godzinie 16.30. Po uroczystości zapraszamy na klubowe spotkanie przy ognisku.

Zawiadomienie o regatach i formularz zgłoszenia podamy w nastepnym komunikacie.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-09   Wyniki regat Dacron 70
     

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami regat Dacron 70 w SEZON ŻEGLARSKI > 2021

informację dodał: Administrator

2021-10-08   Dacron 70 - 2021
     

Lista zgłoszeń została zgodnie z "Zawiadomieniem o regatach" zamknięta o północy 07 października. Do regat zgłoszono 7 jachtów.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-06   Dacron 70-2021
     

Kapitanowie jachtów startujących w regatach Dacron 70-2021 spoza przystani AKM proszoni są przed zacumowaniem o kontakt telefoniczny z bosmanem przystani tel. nr 698442218 w celu uzyskania informacji o miejscu cumowania na czas regat.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-05   Regaty Dacron 70 - zgóoszenia
     

Do regat Dacron 70 - 2021 z uwagi na szybkośc działania Poczty Polskiej można korzystać  z dodatkowej mozliwości i  przesyłać zgloszenia mailem na adres: pz-1898@wp.pl.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-10-02   Formularz zgłoszenia do Regat Dacron70
     

Poze znajdują linki do pobrania formularza zgłoszenia do regat:

Wersja w formacie word.

Wersja w formacie pdf.

informację dodał: Administrator

2021-09-29   ZAWIADOMIENIE O REGATACH DACRON70
     

ZAWIADOMIENIE O REGATACH DACRON'70 / 2021,

Górki Zachodnie, 09 – 10 października 2021

 

1 PRZEPISY

1.1 W regatach obowiązywać będą:

- Przepisy Regatowe Żeglarstwa World Sailing 2021-2024

- World Sailing Offshore Special Regulation Appendix B

- Przepisy formuł wyrównawczych ORC i KWR

- Zasady organizacji regat żeglarskich PZŻ

2 REKLAMOWANIE

Wymagane może być od jachtów, aby nosiły reklamy wybrane i dostarczone przez organizatora.

3 UPRAWNIENIA I ZGŁOSZENIA

3.1 W regatach może wziąć udział jednokadłubowy jacht żaglowy, zdolny do żeglugi na akwenie regat.

3.2 Zgłoszenia do regat prosimy składać do godz. 24.00 dnia 07.10.2021 na obowiązującym formularzu

• listownie na adres: AKM ul. Stogi 18, 80-642 Gdańsk

• osobiście u bosmana Klubu na przystani klubowej do godziny 19.00.

Zgłoszenia do regat przesłane lub przekazane po dniu 07.10.2021 nie będą uwzględniane.

3.3 Formularz zgłoszenia stanowi załącznik nr „A” do niniejszego Zawiadomienia

3.4 Regaty Dacron’70 są klasyfikowane w Pucharze Zatoki Gdańskiej i Morskim Żeglarskim Pucharze Polski 2021.

4 KLASYFIKACJA

4.1 Błękitna Wstęga AKM – wyniki wyścigu długiego bez przeliczeń.

4.2 Dacron’70 2021 - wyniki obu wyścigów przeliczane wg ORC, KWR.

4.3. Nie ma ograniczeń w liczbie grup, do których jacht może być zgłoszony.

5 OPŁATY

5.1 Wymagane są następujące opłaty wpisowe:

Jacht uczestniczący w regatach 100 zł. Dodatkowo od każdego członka załogi opłata wpisowa 20 zł. Z opłat zwolnieni są członkowie AKM Gdańsk z rodzinami, rezydenci AKM Gdańsk oraz dzieci do 10 roku życia.

Opłaty wpisowe należy wpłacać na rachunek bankowy nr

  02 1160 2202 0000 0000 5054 6013

6 PROGRAM REGAT

08.10.2021 - godz. 09.00 – sprawdzenie zgłoszeń przez Komisję Regatową,

Komitet Organizacyjny Regat razem z Komisją Sędziowską może przeprowadzić przed startem kontrolę zgłoszonej jednostki co do zgodności z przepisami formuły pomiarowej oraz WS OSR App.B.

08.10.2021 - godz. 14.00 – ogłoszenie listy startowej zawierającej:

• wykaz uczestniczących jednostek w poszczególnych regatach/grupach,

• nazwiska kapitanów i ich przynależność klubową,

09.10.2021 do godz. 09.00 dostarczenie listy startowej uczestnikom regat

Otrzymanie listy startowej jest potwierdzeniem uczestnictwa w regatach

09.10.2021 godz. 11.00 – start do wyścigu ≈ 40 nm

10.10.2021 godz. 09.00 – start do wyścigu ≈ 10 nm

10.10.2021 godz. 17.00 – zamknięcie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

7 INSTRUKCJA ŻEGLUGI

Instrukcja żeglugi będzie dostępna w porcie regat w piątek, 08.10.2021 od godz. 1400.

8 MIEJSCOWOŚĆ

Portem regat jest przystań Akademickiego Klubu Morskiego w Gdańsku

9 TRASY

Kształt trasy podany zostanie podczas odprawy poprzedzającej start do wyścigów w danym dniu.

10 SYSTEM KAR

Nie będzie stosowana Kara Punktowa (przepis 44.3).

11 PUNKTACJA

11.1 Obowiązuje system punktacji Low Point Scoring.

11.2 Punktacja wyścigu długiego w sobotę 09 października 2021 zostanie obliczona z zastosowaniem współczynnika korygującego = 1,5.

11.3 Wyniki żadnego wyścigu nie zostaną odrzucone. Wynikiem jachtu będzie suma jego punktów za wszystkie rozegrane wyścigi.

12 ŁODZIE POMOCNICZE

Łodzie pomocnicze i towarzyszące muszą uzyskać zgodę Organizatora regat i być oznakowane.

13 KOMUNIKACJA RADIOWA

Jachty muszą być wyposażone w radiotelefon umożliwiający odbiór komunikatów Komisji Regatowej – kanałem roboczym regat jest kanał: 68

14 NAGRODY

14.1 W klasach ORC i KWR w Dacron’70 nagrodami są nieprzechodnie puchary za zajęcie trzech pierwszych miejsc.

14.2 Dla jachtu najszybszego bezwzględnie w wyścigu długim nagrodą jest Błękitna Wstęga AKM.

15 ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

15.1 Zawodnicy uczestniczą w regatach wyłącznie na własne ryzyko. Patrz przepis 4 PRŻ Decyzja o uczestnictwie w wyścigu. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób lub śmierć wynikłych w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.

15.2 Kapitan jachtu jest w pełni odpowiedzialny za bezpieczeństwo jachtu jego załogi, za zdolność żeglugową jachtu i za sprawność techniczną jednostki.

16 PRAWO DO WIZERUNKU

Zgłaszając się do regat, członkowie załogi zgłaszanego jachtu wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystanie swoich wizerunków przez Organizatorów i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych reprodukcji w czasie trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat.

17 UBEZPIECZENIE

Każdy jacht uczestniczący musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na okres regat lub im równoważny.

18 DODATKOWE INFORMACJE

Jachty uczestniczące w regatach nie ponoszą kosztów cumowania na przystani AKM.

informację dodał: Administrator

2021-09-21   Regaty Dacron 70 / 2021
     

Zarząd KLlubu informuje, że tegoroczne regaty Dacron 70 / 2021 będą rozegrane w dniach 09 - 10 października. Zawiadomienie o regatach podamy na stronie klubowej 25 wrzesnia 2021.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-09-21   Termin wystawiania jachtów na zimowanie
     

Zarząd Klubu informuje, że ustalono termin wystawiania jachtów na zimowanie na 23 i 24 października oraz termin dodatkowy 7 listopada. W dniu 23 października jachty będą wystawiane na płytę betonową, a 24 na tereny nieutwardzone. Plan postoju jachtów na lądzie będzie podany na stronie klubowej około 15 października. Prosimy o przygotowanie do tego terminu podstaw postojowych i ustawienie ich wg planu postoju.

Uprzejmie prosimy o podanie informacji o zamiarach:

 • przeprowadzania większych prac remontowych (np: piaskowanie, zdejmowanie urządzeń sterowych itp)
 • pozostawieniu jachtu na wodzie
 • zabrania jachtu na okres zimowy poza teren przystani klubowej

do 3 października 2021.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-09-12   Walne
     

Zarząd Klubu informuje, że Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2020 odbędzie sie w I terminie 18 wrzesnia 2021 o godzinie 12.00 w sali klubowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-08-27   Organizacja Walnego Zebrania
     

Z uwagi na pandemię Covid - 19 w celu skrócenia czasu trwania Walnego Zebrania nie będą prezentowane ani słownie ani wizualnie materiały sprawozdawcze Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Przewidziana będzie jedynie dyskusja nad przygotowanymi materiałami i podejmowanie uchwał nad skwitowaniem działalności Zarządu,  zatwierdzeniem bilansu za 2020,  zmianami w Karcie Zadania inwestycyjnego oraz wnioskowane uchwały w trakcie Zebrania.. Prosimy Członków Klubu o zapoznanie się z przygotowanymi materialami sprawozdawczymi, które będą dostępne na stronie klubowej w Strefie Klubowicza po 01 września 2021.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-08-25   Walne Zebranie za 2020
     

Zarząd Klubu informuje, że Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2020 rok odbędzie się w dniu 18 września 2021 roku. o godzinie 12.00. Miejsce zebrania podamy po 10 wrzesnia zależnie od sytuacji pandemicznej. Materiały sprawozdawcze będą dostępne na stronie klubowej w Strefie Klubowicza od 01 września 2021.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-07-12   Opłaty portowe
     

Zarząd Klubu przypomina, że umowy regulują jednoznacznie terminy wpłacania opłat portowych za postój jachtu. Prosimy o uregukowanie zaległosci w opłatach do końca lipca. Nie uregulowanie zaleglych opłat skutkowac będzie wypowiedzeniem umowy na postój jachtu. Informację o zaleglych kwotach uzyskac można u Ksiegowej Klubu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-07-10   Komunikat nr 1 / 2021-07 (Tabliczki na pomoście "B")
     

Na pomoście nr „B” stanowiska cumownicze w Y-bomach zostały wyposażone w tabliczki informacyjne ogólnie stosowanego w portach jachtowych systemu „zielone/czerwone” pozwalające łatwo identyfikować czy stanowisko jest wolne czy zajęte. Umożliwia to jachtom odwiedzającym przystań gościnnie na cumowanie bez wstępnego uzgadniania z bosmanem miejsca postoju. Dalej obowiązuje zgłoszenie do bosmana o zacumowaniu i określenie czasu postoju.

informację dodał: Administrator

2021-07-10   "Janosik"
     

Troche spóźniona informacja: 16 maja w Szczecinie w "Kościele Morskim" przy ul. Świetęgo Ducha 9 odsłonięto tablicę upamietniająca ofiary zatonięcia jachtu "Janosik". Inicjatorem był proboszcz koscioła palotyn, kapelam Stanisław Flis.Tablicę ufundowała Polska Żegluga Morska przy skromnym udziale Klubu Kapitanów Jachtowych w Szczecinie. Wyjaśniniem zatonięcia jachtu zajmowała się Izba Morska w Gdyni, która 28 listopada 1980 roku wydałą werdykt stwierdzający, że "przyczyny zatonięcia jachtu nie zdołano ustalić".

Na pytanie dlaczego Szczecin - jacht "Janosik" był zbudowany w Stoczni Jachtowej im. Leonida Teligi w Szczecinie jako 3-cia jednostka serii jachtów typu "Taurus".

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-06-14   Pogrzeb Krystyny
     

Pogrzeb Krystyny odbędzie sie w piątek 18 czerwca o godz. 13.00 na cmentarzu "Srebrzysko".

Przed pogrzebem msza żałobna w kościele p. w. św Stanoisława Kostki (przy ul. Abrahama) o godz. 11.00.

Na pogrzeb prosimy nie przynosić kwiatów i zastąpić je ofiarami na rzecz organizacji charytatywnych.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-06-13   W nocy z 12 na 13 czerwca opuściła nas Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz
     

W nocy z 12 na 13 czerwca wyruszyła w rejs bez końca Kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz.

Nasza Pierwsza Dama Oceanów odeszła w spokoju, wprost z domu, tak jak tego oboje z mężem 

pragnęli, zaopatrzona sakramentami. Zasnęła bez bólu - nie tylko tego fizycznego - bo na szlak

życia, który wspólnie z Wacławem zapisali, spoglądając z satysfakcją, poczuciem spełnienia.

Niedługo Ją wspólnie pożegnamy (informacje o pogrzebie wkrótce), już teraz otaczajmy ciepłą 

myślą i modlitwą. 

liczę na Was, x. Krzysiek z "Jasnej Ciasnej"

informację dodał: Administrator

2021-05-24   Wyniki klubowych regat otwarcia sezonu 2021.
     

Wyniki klubowych regat otwarcia sezonu 2021. [Należy tu kliknąć]

informację dodał: Administrator

2021-05-23   Składowanie podstaw w sezonie nawigacyjnym
     

Zarząd na najbliższym Walnym Zebraniu postawi wniosek o naliczaniu od przyszłego sezonu nawigacyjnego opłaty od składowania podstaw na terenie przystani klubowej. Wiąże sie to ze zbliżającą sie inwestycją i koniecznościa "odgracenia" terenu przystani. Wysokość opłaty będzie w funkcji zajmowanych przez podstawę metrów kwadratowych. Opłaty dotyczyłyby wszystkich użytkowników jachtów cumujących na przystani. Zminimalizowanie opłat będzie mozliwe przy stosowaniu podstaw demontowalnych, składowanych piętrowo, zabieraniu podstaw kołowych z terenu  Klubu itp.

Propozycje zasad wyliczania opłat przedstawimy na Walnym Zebraniu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-05-18   Rozpoczęcie sezonu
     

Zdjęcia z impezy już są w naszej galerii.

Relacja w zakładce sezon żeglarski > relacje

informację dodał: Administrator

2021-05-11   Zawiadomienie o VIII Wiosennych Regatach Otwarcia Sezonu AKM
     

Zawiadomienie o VIII Wiosennych Regatach Otwarcia Sezonu AKM

Regaty odbędą się w dniu 15 maja 2021 w następujących konkurencjach:

 • W konkurencji załóg jednoosobowych bez przeliczenia – nagroda dla najszybszego jachtu - Puchar

 • W konkurencji wszystkich jachtów wg formuły KWR-u – nagroda dla najszybszego jachtu po przeliczeniu – Puchar

 • W konkurencji jachtów klubowych wg formuły KWR-u – nagroda dla najszybszego jachtu po przeliczeniu – przechodnia nagroda Otwarcia Sezonu AKM

 • W konkurencji wszystkich jachtów wg formuły KWR-u – nagroda dla najszybszego jachtu nie z Klubu po przeliczeniu – „tajna blacha”

Więcej informacji w pliku do pobrania

informację dodał: Administrator

2021-05-06   "Horzelowisko"
     

Zarząd Klubu w uznaniu wyjątkowych zasług zmarłego Kolegi Leszka Horzeli podjął uchwałę o nazwaniu klubowego miejsca spotkań w okolicy pomostów "D" i "E" "Horzelowiskiem".

Miejsce po splantowaniu przez kol. Jankowskiego zostało zagospodarowane w ciągu kilknastu lat przez Leszka Horzelę i doprowadzone do obecnego stanu. Miejsce gdzie możemy się spotkać przy grillu, muzyce, zorganizować imprezę klubową. W zagospodarowanie i wyposażenie tego miejsca włozył ogrom wysiłku Leszek. Tam prowadził Dzień Dziecka, grillowal na imprezach klubowych i prezentował szanty. Będziemy o tym zawsze pamietać. Tam zostanie zawieszona pamiątkowa tablica, aby upamiętnć Animatora działalności klubowej, która nie ograniczała się tylko do pływania lub "jachtingu" - ale integrowała nasze całe środowisko. Będzie nam Ciebie Leszku bardzo brakowało, tak jak brakuje Teresy Packiej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-05-05   Otwarcie seoznu 2021
     

Zarząd Klubu zaprasza Członków Klubu i Rezydentów na uroczystość otwarcia sezonu nawigacyjnego 2021 połączone z klubowymi regatami otwarcia sezonu. Spotykamy się 15 maja (sobota) o godzinie 16.00 przy maszcie klubowym dalej w trybie obostrzeń sanitarnych zgodnie z obowiązujacymi rozporządzeniami rządu. Zawiadomienie o regatach ukaże się w przyszłym tygodniu.

 

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-05-01   Pogrzeb Leszka Horzeli
     

Pogrzeb naszego Kolegi Leszka Horzeli odbędzie się w środę 5 maja o godz12.30 na cmentarzu Łostowice. Wystawienie urny w  Kaplicy cmentarnej o godzinie 12.00.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-04-27   Pamięci Leszka Horzeli
     

Z głębokim żalem żegnamy naszego Kolegę klubowego Leszka Horzelę, który przegrał walkę z pandemią i dzisiaj odszedł na wieczną wachtę. Żegnamy wpaniałego animatora życia klubowego, twórcę "Horzelowiska" przestrzeni spotkań klubowych. Będzie nam Cię Leszku bardzo brakowało. Składamy kondolencje rodzinie, z którą tak często pływal na Jego ukochanej "Teodozji". Pomyslnych wiatrów na niebieskich przestworzach. Będziemy o Tobie pamietać....

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-04-24   Plan postoju - lato 2021
     

 Plany postoju jesdnostek w sezonie żeglugowym 2021 roku.

 1. Plan postoju - całość.
 2. Plan postoju - jeziorko (pomosty D i E).
 3. Plan postuju - kanalik (trawa),
 4. Plan postoju - kanalik (trawa cz. 2 i beton cz. 1).
 5. Plan postoju - beton cz.2 i pomosty A,B,C.
informację dodał: Administrator

2021-04-23   Wodowanie
     

Przypominamy o przestrzeganiu zasad organizacji wodowania. Dotyczy zwłaszcza godzin wodowania i opuszczania przystani po zacumowaniu i zabezpieczeniu jachtu. Prosimy również o przebywanie na przystani tylko armatorów planowanych do wodowania w określonym dniu i godzinach. Prosimy planować dalsze prace przy zwodowanym jachcie w przyszłym tygodniu. Przy wodowaniu będzie zatrudniona ekipa zakładająca pasy stą wymóg obecności tylko jednej osoby ze strony armatora.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-04-18   Zasady i harmonogram pracy podczas wodowania jachtów
     

Poniżej znajdują się linki do dokumentów zawierających plan wodowania.

 1. Harmonogram wodowania.
 2. Plan wodowania - beton.
 3. Plan wodowania - trawa 1.
 4. Plan wodowania - trawa 2.
 5. Plan wodowania - całość.
informację dodał: Administrator

2021-04-14   Organizacja wodowania
     

Z uwagi na obowiązujace obostrzenia sanitarne wodowanie jachtów będzie się odbywało w ścisłym reżimie sanitarnym. Komunikat w tej sprawie precyzujacy zasady organizacji wodowania podany będzie na stronie klubowej i dostępny u Bosmana Klubu. Prosimy o przestrzeganie określonych  w nim zasad.

Link do pobrabrania regulaminu wodowania (w formacie pdf).

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-04-10   Termin wodowania
     

Po podsumowaniu wypowiedzi Czonków Klubu i Rezydentów, zarówno w Strefie Klubowicza jak i w mailach, zdecydowana większość opowiedziała sie za wcześniej ogłoszonym, kwietniowym terminem wodowania.

Zarząd potwierdza  informację, że wodowanie jednostek odbędzie się 24 i 25 kwietnia 2021 roku. W sobotę 24 kwietnia wodowanie jednostek stacjonujących na terenach zielonych, w niedzielę 25 kwietnia wodowanie jednostek stacjonujących na płycie przy nabrzeżu oczepowym.

Kolejnośc wodowania oraz plan postoju jednostek na wodzie w sezonie 2021 zostanie podany na stronie klubowej do 21 kwietnia. Z uwagi na sytuację pandemiczną wytyczne organizacyjne wodowania opublikowane będą również na stronie klubowej w przyszłym tygodniu. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie wytycznych.

Przypominamy również, że do wodowania należy uregulować wszelkie zobowiązania finansowe wobec Klubu pod rygorem odmowy wodowania jednostki.

Wpłat mozna dokonywać na konto klubowe lub do Bosmana Klubu. Armatorzy proszeni są z uwagi na pandemię o wcześniejsze uregulowanie opłat za wodowanie jednostki u Bosmana Klubu. Cennik będzie dostępny u Bosmana.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-04-08   Termin wodowania
     

Ze strony kilku Członków Klubu z uwagi na obostrzenia i nienajlepszą pogodę jest sugestia o przesunięcie terminu wodowania na 8 i 9 maja. Proszę o wypowiedzi w tej sprawie w Strefie Klubowicza do soboty - musimy uzgodnić przesunięcie terminu dźwigu.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-03-30   Nadanie tytułu Honorowego Członka PoZŻ
     

Sejmik Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w dniu 28 marca podjął przez aklamację uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Członka Pomorskiego Związku Żeglarskiego naszej Koleżance klubowej Krystynie Chojnowskiej - Liskiewicz. Jest to drugi żeglarz po prof. Bolesławie Mazurkiewiczu uhonorowany tym tytułem przez PoZŻ. Koleżance Krystynie składamy serdeczne gratulacje.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-03-27   Obostrzenia sanitarne
     

Przypominamy, że w związku z pandemią na przystani klubowej obowiązują zaostrzone reżimy sanitarne. Obowiązuja maseczki, zachowanie dystansu, ograniczenie kontaktów pomiędzy załogami jachtów oraz zminimalizowanie kontaktów z bosmanem przystani.

Regulacje sanitarne dotyczące wodowania oraz sposób organizacji wodowania będą pdane na 10 dni przed wodowaniem.

Od 1 kwietnia będzie możliwy odbiór śmieci - obowiązuje segregowanie. Sanitariaty czynne będą od 28 marca. Woda na nabrzeża i pomosty będzie włączona przed wodowaniem.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-03-08   Przedłużenie umów postojowych
     

Zarząd Klubu przypomina, że pzredłużenie umów postojowych jachtów Rezydentów nie ulegają automatycznemu przedłużeniu. Jest wymagane złozenie wniosku lub deklaracji o przedłuzenie umowy postojowej. Termin składanai tych dokumentów upłynie w dniu 31 marca. Procedura jest konieczna z uwagi na opracowywanie planu postoju jednostek w sezonie nawigacyjnym 2021. Jednocześnie przypominamy o regularnym wnoszenia opłat portowych. W momencie powstania zaległości Klub ma prawo wypowiedzieć umowe postojową skutkujacą koniecznoscią usunięcia jednostki z terenu przystani klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-03-04   Odbiór śmieci
     

Informujemy, że wznawiamy odbiór segregowanych śmieci z dniem 01 kwietnia 2021. Prosimy o przestrzeganie segregacji, aby nie narażać Klubu na ponoszenie karnych oplat za niesegregowanie śmieci.

Ponawiamy prośbę o ograniczenie ilości zdawanych smieci na terenie przystani klubowej.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-03-04   Postoje w sezonie 2021
     

Zarząd Klubu prosi Członków Klubu i Rezydentów o składanie do Bosmana Klubu, kol. Koterwy lub kol. Liskiewicza informacji - czy w sezonie nawigacyjnym 2021 jednostka będzie wodowana czy pozostaje na lądzie. Prosimy również o informacje czy armator zamierza w 2021 roku zabrać jednostke z terenu przystani klubowej. Informacje są potrzebne do wykonania planu postoju jednostek na wodzie w nadchodzącym sezonie oraz do udzielenia ewentualnych zgód na postój nowych lub wymienianych jednostek. Informacje prosimy składać do 20 marca.

informację dodał: Wacław Liskiewicz

2021-03-04   Termin wodowania jednostek
     

Zarząd informuje, że planowany termin wodowania jednostek to 24 i 25 kwietnia 2021. W przypadku zmian wynikających z aktualnej sytuacji pandemicznej będziemy informowac z kilkudniowym wyprzedzeniem.

informację dodał: Wacław Liskiewicz
 Akademicki Klub Morski w Gdańsku, adres korespondencyjny: ul. Stogi 18, 80-642, Gdańsk - Górki Zachodnie, NIP 584-02-54-136, e-mail:akm@akm.gda.pl